Pardubice upevnily vedení v extralize

PARDUBICE

Do 150. vzájemného ligového utkání Pardubic s Plzní nastoupili domácí bez útočníka Blažka, obránce Zábranského a také gólmana Adama Svobody, který laboruje s poraněným kolenem. Západočeši představili dva expardubické hráče Bartu a Pospíšila, a tím dostalo střetnutí zvláštní náboj. Odrazilo se to i na zaplněných tribunách, kde se tísnilo více než devět tisíc diváků.

Domácím vyšel úvod zápasu, již ve 2. minutě otevřel skóre Kudrna a odstartoval tak mohutný nápor svého týmu. Ten korunoval druhým gólem Kolář při početní výhodě. Oba celky hrály v rychlém tempu a hosté postupně vyrovnávali hru. Pomohla jim k tomu také kontaktní branka z hole Dvořáka.

Pardubickému týmu neseděla nečistá hra soupeře, kterou sudí často netrestal. Ve druhé třetině ovlivnilo výkon domácích také zbytečné vyloučení Mikesky, který oplácel předchozí zákrok soupeře, inkasoval trest na 10 minut a donutil domácí trenéry improvizovat při skládání třetího útoku.

Plzni nepomohla ani dvojnásobná přesilovka

Západočechům ovšem nevyšel nástup do závěrečné třetiny. Už po jejích jednašedesáti vteřinách se pod víko Bartovy klece trefil P. Sýkora. Pardubičtí dostali soupeře pod tlak a hostující brankář měl plné ruce práce. Ve 46. minutě se před ním objevil Dopita a s přehledem zužitkoval Lubinovu přihrávku ve svůj premiérový gól v Duhové aréně.

Exhibici domácích zbrzdilo v 50. minutě ještě dvojnásobné vyloučení, při kterém hosté měli 92 vteřin na zkorigování výsledku. Pardubičtí se ale ubránili a soupeře prakticky nepustili k přímému ohrožení Barkovy branky.

Jiří Seidl (Pardubice): "Začátek utkání nám vyšel nad očekávání. Počítali jsme s úporným bráněním soupeře. Potom nás rozhodilo vylučování a soupeři jsme tak dovolili vyrovnat hru. Ke svému hernímu projevu jsme se vrátili ve třetí třetině a rozhodli o vítězství. Barek si se svou letošní extraligovou premiérou poradil. Uvidíme zítra na tréninku, ale myslím si, že bude-li stav Adama Svobody takový jako dnes, mohl by v neděli nastoupit."

Rostislav Čada (Plzeň): "Náš nevydařený vstup do utkání ovlivnil průběh celé první třetiny. Pak jsme vyrovnali hru, vytvořili si i šance, ale nerozhodností jsme se připravili o jejich úspěšnou realizaci. Ve třetí třetině se opakovaly chyby z úvodu střetnutí a po čtvrtém gólu bylo rozhodnuto."

Pardubice - Plzeň 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Kudrna (Mikeska, Pištek), 8. Kolář (Průcha, Janecký), 42. P. Sýkora (Divíšek, Mrázek), 46. Dopita (Lubina) - 13. Dvořák (Matějovský, Krátoška). Rozhodčí: Minář - Kostka, Český. Vyloučení: 6:6, navíc Mikeska (Pardubice) na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9105.
Pardubice: Barek - M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Novotný, Duben, Podhradský, Janecký - Razingar, Dopita, Lubina - P. Sýkora, Divíšek, Mrázek - Kudrna, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři:
Plzeň: Barta - Nedoma, Vobořil, Jiří Hanzlík, M. Výborný, Jindřich, Dobrovolný - Andrašovský, J. Straka, D. Pospíšil - Vostřák, Krátoška, Sedlák - Dvořák, Adamský, Matějovský - Bílek, Švík, Důras. Trenéři: Čada a Přerost.
Výsledky ostatních zápasů 14. kola:
Vsetín - Kladno 4:0
Č.Budějovice - Zlín 4:1
Litvínov - Znojmo 2:2 po prodl.
Liberec - Vítkovice 2:2 po prodl.
Třinec - Slavia 4:1
Utkání Sparta - K. Vary je kvůli přípravám na freestyle motokros v T-Mobile Aréně odloženo na úterý 21.10.