Tipsport extraliga

Karlovy Vary - Plzeň 5:2

Karlovy Vary ovládly západočeské derby s Plzní

22. října 2010 21:30 - KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů porazili v pátek v západočeském derby Plzeň 5:2 a teprve podruhé v sezóně tak naplno bodovali v domácím prostředí. Dvěma góly se o to zasloužil Matin Zaťovič, výborný výkon podal opět brankář Lukáš Mensator. Plzeň je tak stále jediným týmem, který nevyhrál v nové KV Areně, ve které se Energii příliš nedaří.

Plzeňští přitom do zápasu vstoupili aktivně a hned ve třetí minutě si Stránský po faulu Čutty vynutil trestné střílení, které však následně neproměnil. Mensatora jeho pokus o blafák vytlačil levým betonem mimo tři tyče.

Hosté však ve své aktivní hře pokračovali a po jednom z dalších závarů před domácí brankou se ve 4. minutě prosadil Benák. Po obdržené brance karlovarští hráči opticky hru vyrovnali a vynutili si řadu faulů hostů. Přesilové hry dostaly Energetiky do tempa. Vyrovnávací branka však padla z nenápadné akce Melenovského, který ve 14. minutě vybojoval za Mazancovou brankou puk a po jeho nezištné přihrávce se prosadil Dej.

Hned na začátku prostředního dějství v čase 20:34 využili domácí přesilovou hru. Kumstát střelou po ledě překvapil mladého gólmana Plzně. Utkání začalo nabírat na obrátek, příležitosti se střídaly na obou stranách. V polovině druhé třetiny hráli hosté krátce přesilovku pěti na tři, prosadili se ale až v následné klasické početní výhodě. Od modré překonal Mensatora Hanzlík.

O tři minuty později to již byli opět domácí, kdo byl o branku napřed. Z otočky vystřelil Skuhravý a Hřebejk Mazancem vyraženou střelou zametl za brankovou čáru. Plzeň však opět zapla na plné obrátky a při čtyřminutové přesilové hře za prohřešky obránce Čutty, viselo vyrovnání ve vzduchu. Ale ani útočné komando Martina Straky si na Mensatora nepřišlo.

Ve třetí třetině zatlačili Indiáni loňské mistry do jejich obranného pásma, kde však kraloval Mensator. Postupně si na něm vylámali zuby Straka a Kovář. Mensator se vytáhl zejména ve 47. minutě, kdy kapitán hostů střílel již do odkryté branky, gólman domácích ale skluzem puk vyrazil.

V 50. minutě vyrazili domácí Pech a Zaťovič do rychlého protiútoku a Zaťovič zvýšil na 4:2. V 56. minutě stejný hráč obral o puk obránce Frola a vstřelil svojí druhou branku. Za nadšených ovací domácích diváků poté dovedla Energie zápas již v poklidu do vítězného konce.

HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Dej (Melenovský), 21. Kumstát (Čutta), 33. Hřebejk (Skuhravý), 50. Zaťovič (Pech), 56. Zaťovič (Pech) - 4. Benák (Lammers), 31. Jiří Hanzlík (Vlasák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6, navíc Frolo (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5039.
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek- Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St.Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo, Lev - Dvořák, Straka, Vlasák - Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Tvrdík. Trenéři: Jelínek a Razým.

Časová osa: Tipsport extraliga