Tipsport extraliga

Liberec - Vítkovice 5:2

Liberec doma přejel lídra z Vítkovic, proti Ostravanům uspěl na desátý pokus

28. října 2010 17:50 - LIBEREC

Devět utkání v řadě bez výhry, taková byla bilance hokejistů Liberce ze vzájemných soubojů s Vítkovicemi před čtvrteční předehrávkou 16. extraligového kola. Nelichotivou sérii ale Bílí Tygři na desátý pokus ukončili, lídra tabulky porazili na domácím ledě přesvědčivě 5:2.

Radek Petrášek, ČTK

Severočeši čekali na výhru nad Vítkovicemi téměř dva roky, ale vyhráli zaslouženě. Už poslední tři duely byly velmi vyrovnané a skončily až v nastavení výhrou Vítkovic, tentokrát ale domácí kráčeli za vítězstvím velice jistě a hosty ani na okamžik nepustili do vedení.

Skóre otevřel Kudrna v závěru první třetiny, po nástupu do druhé části srovnal Ujčík, ale hosté se z vyrovnání dlouho neradovali. Klimenta a hned po něm Trončinský naladili tygří stánek na vlnu euforie. Hostující Huna sice v závěru druhé třetiny bleskově využil přesilovou hru, ale v závěrečném dějství už se trefovali jen domácí. Svůj druhý gól přidal Kudrna a výsledek pečetil Vak.

Vítkovice sice přes noc zůstávají na první pozici extraligového pořadí, ale aby na ní setrvaly i po pátečním večeru, musejí spoléhat na klopýtnutí pronásledovatelů.

Hokejová extraliga, předehrávka 16. kola
Bílí Tygři Liberec - Vítkovice 5:2 on-line
Branky a nahrávky: 20. Kudrna (Trončinský, Nedvěd), 25. Klimenta (Plodek, Víšek), 26. Trončinský (Nedvěd, Kudrna), 42. Kudrna (Hunkes, Nedvěd), 50. Vak (Nedvěd) - 23. Ujčík (Tomas, J. Sýkora), 38. Huna (Trnka, Burger). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 5343.
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Holub, Moravec, Čakajík, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Ondřej, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Vítkovice: Šindelář - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Húževka, Tomas - Szturc, J. Sýkora, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.