Rubriky:

Tipsport extraliga

U zlínských hokejistů končí prezident klubu Janečka

29. října 2010 17:26 - ZLÍN

Prezident klubu Martin Janečka a člen prezidia Miroslav Hladík odstoupili na dnešním jednání vedení hokejového klubu PSG Zlín z funkce. Jejich působení v prezidiu bylo spojeno s největším vlastníkem, kterým je město Zlín; na radnici však dojde po nedávných komunálních volbách k personálním změnám.

"Svá místa uvolňujeme proto, aby nové vedení radnice mohlo osobou primátora nebo náměstků primátora, jak bylo vždy zvykem, do klubu vstoupit a zajistit tak jeho finanční stabilitu a další kontinuální rozvoj na všech sportovních úrovních," řekl na tiskové konferenci odstupující prezident Janečka, jehož do prezidia nominovalo město.

Ze stejného důvodu odstupuje i Hladík, který byl na radnici náměstkem zodpovědným za ekonomiku a rozpočet. "Finanční zdroje pro další podporu hokeje ve Zlíně na všech úrovních, tedy od mládežnického po vrcholový, jsou v návrhu rozpočtu města na další rok vytvořeny minimálně ve stejné výši jako pro rok letošní. Záleží jen na novém vedení radnice, jak se rozhodne s nimi naložit," prohlásil Hladík.

Oba se rozhodli odstoupit již nyní, aby město mohlo co nejdříve jmenovat nové zástupce, kteří by se zapojili do chodu klubu. "Role představitelů města v prezidiu není důležitá jen z hlediska řízení klubu a financování hokeje z městského rozpočtu, ale také s hlediska zajišťování sponzorů. To je možná ještě důležitější. Prezident ve spolupráci s prezidiem zajišťoval v minulých letech částku minimálně deset až 12 milionů korun ročně, což by mělo být předpokladem i nyní," podotkl Janečka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..