Tipsport extraliga

Vítkovice - Slavia 2:1

Vítkovice vydřely vítězství nad Slavií, rozhodl Káňa

2. listopadu 2010 20:55 - OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic vydřeli v úterním 18. kole extraligy výhru 2:1 nad Slavií. Svým osmým gólem v sezóně o ní ve 45. minutě rozhodl Jan Káňa. Domácí porazili pražský celek podruhé v sezoně stejným poměrem, jediný gól jim dal exvítkovický forvard Lukáš Krenželok. Vítkovický kapitán Jiří Burger odehrál 800. extraligový zápas.

Úvodní nápor domácím Slavia zatrhla důslednou defenzívou. Jediné okénko se v ní objevilo ve čtvrté minutě, ale Tomas sám před gólmanem zaváhal.

Hosté se v úvodní desetiminutovce nepouštěli do velkých akcí. Pak jim však otrnulo a především důrazným napadáním si v útočném pásmu vybojovali tři gólové situace. Málek zmařil individuální výpad Endála a v 17. minutě hned dvě velké možnosti Tomicy a Jelínka.

Skóre se však pohnulo na druhé straně. Vítkovice zužitkovaly hned první přesilovku, když po závaru před brankou procedil puk za Kopřivu Svačina.

Pohlednosti zápasu to však příliš nepomohlo, i dále to byla hlavně úporná hokejová bitva. Slavia potvrdila, že v jejích utkáních moc gólů nepadá. Ani šancí nebylo moc, hosté však v 33. minutě jednu z mála využili, když se pohotovým švihem trefil exvítkovický útočník Krenželok.

Domácí se okamžitě mohli vrátit do vedení. Svačinu o 44 sekund později ve vyložené příležitosti složil Roth, ale z trestného střílení Kopřivu nepřekonal.

Vítkovice šly za výhrou v závěru s větším odhodláním. Třetí část byla pod jejich taktovkou a vedení na domácí stranu strhl Káňa, který využil chvilkové nepozornosti slávistické obrany a po Burgrově pasu z rohu kluziště bekhendem skóroval.

Pražanům už se v závěru vyrovnat nepodařilo a i podruhé v sezoně Vítkovicím podlehli 1:2.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Barinka (Huna), 45. Káňa (Burger, Tomas) - 33. Krenželok (Žižka). Rozhodčí: Konc, Ország (oba SR) - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4206.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Rehák, Malík, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Tomas, Káňa - Szturc, Húževka, J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Špelda - Endál, Štefanka, Krenželok, od 21. min. navíc Roth - Branda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Pospíšil, P. Jelínek, Doležal - od 21. min. navíc Micka. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Časová osa: Tipsport extraliga