Tipsport extraliga

Liberec - Pardubice 4:1

Liberec porazil Pardubice a poskočil na čtvrtou příčku

2. listopadu 2010 20:57 - LIBEREC

Hokejisté Liberce porazili v úterním 18. kole extraligy Pardubice 4:1. Téměř do poloviny zápasu byl stav bezbrankový, Bílí Tygři si poté vypracovali dvougólový náskok, který rozhodl o jejich první domácí výhře ve vzájemných duelech s Východočechy po třech předchozích porážkách. Liberec poskočil na čtvrtou příčku tabulky.

Zápas začal početní výhodou hostí, když po 13 vteřinách musel na trestnou lavici liberecký kapitán Nedvěd. Až na jejím konci se Pardubičtí dostali do šance, když Kaberle nahodil puk od modré, ale Buchtele nedokázal nasměrovat kotouč do branky. Ve čtvrté minutě se do první velké šance dostali domácí, když Růžička pouze vyrazil Klimentovu střelu na hůl Plodka, ten ovšem ve vyložené šanci přestřelil branku.

Domácí se dále tlačili před soupeřovu branku, ale jejich pokusy končily na připraveném Růžičkovi. Když se neujala Duškova střela ani Nedvědův pokus v závěru třetiny, odcházely oba celky do kabin za vyrovnaného stavu.

I po přestávce hra pokračovala ve stejném duchu. Oba celky se spíše soustředily na obranu a měly velké problémy se založením kloudné útočné akce. Z tohoto koloritu nevybočily ani dvě minuty při pardubické početní výhodě, které hosté trestuhodně prohospodařili. Poté dostali stejnou možnost i domácí a dlouho to vypadalo s jejím osudem podobně. Vše zlomil až pět vteřin před koncem přesilové hry obránce Výtisk, jenž ranou od modré prostřelil hostujícího brankáře.

Od té chvíle se hra totálně změnila a diváci mohli vidět řadu šancí na obou stranách. Nejprve Nedvěd mohl navýšit liberecké vedení, ale v ideální pozici nedokázal přehodit Růžičkův beton. Poté se Bárta dostal do samostatného úniku, jenže ztroskotal na výtečném Růžičkovi. V závěru třetiny se dostal do velké šance Somík, ale z prostoru v mezikruží nedokázal překonat Pince. Liberečtí kontrovali únikem dvou hráčů na jediného obránce hostů, Kudrna však v zakončení totálně selhal.

Do třetího dějství vstoupili Severočeši s jasným cílem navýšit svůj náskok, což se jim také brzy podařilo. Plodek nahodil puk na Růžičku, ten jej pouze vyrazil na hůl úplně osamoceného Ondřeje, jenž neměl sebemenší problém dopravit puk do horního rohu branky. Pardubičtí se po druhé inkasované brance nemohli dlouho vzpamatovat a jen sporadicky zaměstnávali Pince. V polovině třetí třetiny se přesto dokázali dostat zpět do zápasu, když Buchtele našel krásným pasem volného Radila, který snížil.

Pardubické hráče branka nabudila a stále více dělali problémy liberecké obraně. V 55. minutě však uklidnil domácí fanoušky i hráče využitou přesilovkou útočník Kudrna, který nadvakrát doklepl puk za bezmocného Růžičku. V závěru si domácí připsali ještě čtvrtou branku a dovedli zápas bez potíží do vítězného konce.

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 29. Výtisk (Klimenta, Vak), 43. Ondřej (Plodek, Víšek), 55. Kudrna (Podkonický, Čakajík), 60. Čakajík - 50. Radil (Buchtele). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 4582.
Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Hunkes, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Víšek, Plodek, Klimenta - Ondřej, Bárta, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Pardubice: M. Růžička - Kaberle, Kočí, Jillson, Kolář II, Mezei, Nakládal - Pineault, Somík, Špirko - Koukal, Rákos, Kolář I - Pivko, Bartek, Radil - Nahodil, Buchtele, Kousal. Trenéři: Jandač a Votruba.

Časová osa: Tipsport extraliga