Tipsport extraliga

Č.Budějovice - Kladno 7:1

Kladno inkasovalo další příděl, nyní v Českých Budějovicích

2. listopadu 2010 21:16 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic porazili v 18. kole extraligy Kladno vysoko 7:1. Středočeši, kteří jsou i nadále posledním týmem soutěže, si připsali třetí prohru za sebou a za poslední dvě utkání venku inkasovali celkem 15 branek. Jihočeši v úterý rozhodli o své výhře šesti góly od 27. minuty, do té doby byl stav 1:1.

V sestavě Kladna se již objevil slovenský útočník Bicek, který je v klubu na zkoušku. Aktivněji však začali domácí a již v páté minutě vedli. Po střele Vydareného od modré čáry doklepával zblízka na několik pokusů Kašpařík. O dvě minuty později se Roman Pšurný řítil sám na gólmana Faltra, ale přestřelil. V polovině první třetiny poslal hostující kapitán Patera do brejku Treilleho, jeho pokus však zastavil brankář Kovář.

Jihočeši potom hráli téměř minutu v pěti proti třem, ale výhodu promarnili. V 17. minutě zblokoval Pšurného střelu Mrázek, chvíli poté pálil od modré Šulc a tentokrát zasáhl Falter. Při trestu Snopka sehráli Kladenští účinný přesilovkový zámek a gólem do šatny vyrovnali. Z přihrávky Stielera se zblízka do odkryté klece trefil Hovorka.

V úvodu druhého dějství chyboval před Kovářem Šulc a mnoho nechybělo, aby Stieler získal pro Kladno vedení. Na protější straně poté Mikeska od zadního mantinelu našel Šimánka, ale ten špatně trefil puk. Následně hráli domácí přesilovku a již po sedmi vteřinách soupeře za jeho přestupek proti pravidlům potrestali. Mikeska vyhrál buly po Faltrově levici a Vydarený dělovkou od modré prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

Další gól přidali Jihočeši ve vlastním oslabení. Šimánek ve středním pásmu získal puk a našel sprintujícího Langhammera, jenž po přejetí útočné modré napřáhl a střelou po ledě překvapil Faltra. Ve 39. minutě se Toman několika kličkami protáhl až před Kováře, ale nezakončil. Hned v protiútoku Gulaš objel zezadu kladenskou klec a kolem pravé tyčky poslal puk počtvrté za Faltrova záda.

Do závěrečné třetiny vstoupili Budějovičtí s výhodou pětiminutové přesilovky, neboť Treille před druhou sirénou nedovoleně narazil Snopka zezadu na hrazení. Při početní převaze padl gól z hole Pletky, který se prosadil dorážkou zblízka mezi dvěma kladenskými beky. Ve 46. minutě se šikovně proháčkoval až před Kováře hostující Knotek, úspěšně zakončit však nedokázal. V oslabení při trestu Šulce jeli Šimánek s Mikeskou na jediného obránce Kladna, ale bez gólové radosti.

Šest minut před sirénou Patera přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Bělohlava, ten však minul odkrytou klec. Z protiútoku se pošesté trefil Květoň, jeho zásah bruslí uznal videorozhodčí jako regulérní gól. Tečku za výsledkem udělal Šimánek, jenž v rychlé jízdě propasíroval puk mezi betony klečícího kladenského brankáře.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vagnerplast Kladno 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Kašpařík (Snopek, Pletka), 27. Vydarený (Novák, Mikeska), 34. Langhammer (Šimánek), 39. Gulaš (L. Květoň), 43. Pletka (Martynek, Ptáček), 54. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 59. Šimánek (R. Pšurný, Mikeska) - 20. Hovorka (Stieler, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Šír - Kalivoda, Svoboda. Vyloučení: 7:3, navíc Snopek 10 min. - S. Treille 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4041.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, od 21. navíc Jank - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Mertl, Červený (21. Kuchejda), Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Kladno: Falter - J. Drtina, Zeman, Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Bicek, Kalla, Bělohlav - Látal, Kuchler, Knotek - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

Časová osa: Tipsport extraliga