Hokejisté Litvínova černou sérii proti Varům nepřerušili

KARLOVY VARY

Litvínovští hokejisté na Karlovy Vary téměř dva roky nevyzráli a neuspěli proti Západočechům ani ve druhém tkání probíhající sezony. V předehrávce 15. kole extraligy ve Varech dokonce nevstřelili ani gól, zato domácí tři, a pro Severočechy začínají být podkrušnohorská derby už skoro noční můrou.

Ilustrační foto

Ve vlažném úvodu zápasu měl první slušnější možnost až v sedmé minutě karlovarský L. Svoboda. První desetiminutovka byla vyrovnaná, ale herně nepříliš urovnaná. Od 11. minuty hráli domácí přesilovou hru, ale ne přesvědčivě a ve 14. minutě brankář hostů Mařík bravurně vyškrábl střelecký pokus Krause. O chvíli později se ale domácí dočkali, když šikovnou zpětnou přihrávku Alinče s přehledem zužitkoval Košťál. O čtyřicet sekund později kryl Mařík šanci Skuhravého.

I druhé vyloučení Severočechů "zařídil" obránce Poživil, ve 24. minutě hezky vystřelil Tvrdík, ale Mařík byl na místě. V další početní převaze Karlových Varů se uvolnil Polák, jenže přestřelil. Domácí ovšem přesilovku nakonec využili, když Netík v pádu stačil kotouč takřka tenisovým úderem dostat do litvínovské branky. Vary vývoj kontrolovaly, nicméně ve 33. minutě mohl snížit Prorok, ale minul prakticky odkrytou branku.

Ve třetí třetině se Chemici tlačili dopředu, ale na zvrat neměli. V čase 57:46 si ještě hosté vyžádali oddechový čas, odvolali brankáře, ale trefa Ptáčka z protiútoku definitivně ukončila jejich naděje.

Karlovy Vary vs. Litvínov 3:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0, Branky a nahrávky: 15. Košťál (Alinč), 27. Netík (Lipianský, Bednařík), 59. Ptáček (Alinč). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7, navíc Prorok (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2750.
Sestavy:
Karlovy Vary: Franěk - Galvas, Ptáček, Rodin, Bauer, Krajíček, Vantroba - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - M. Tvrdík, Alinč, Košťál - T. Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus, od 21. min. navíc Kumstát. Trenéři Hořava a Rulík.
Litvínov: Mařík - Hranáč, Rebolj, Poživil, Kroupa, Martínek, Ťupa, Bombic - Balázs, Hübl, Žemlička - Kacíř, Rolínek, Klobouček - Trávníček, T. Martinec, Kubinčák - Kašpar, Havel, Prorok. Trenéři Výborný, J. Hübl a Hynek.