Tipsport extraliga

Sparta - Ml. Boleslav 3:1

Holaňovi návrat na Spartu nevyšel, Boleslav prohrála 1:3

7. listopadu 2010 19:29 - PRAHA

Po necelých čtrnácti dnech se vrátil Miloš Holaň do holešovické Tesla Areny. Nikoliv ovšem jako kouč Sparty, které v úvodu letošního ročníku vedl, nýbrž už jako lodivod Mladé Boleslavi. A přestože Středočeši dlouho sahali alespoň po bodu, nakonec odjíždějí po prohře 1:3 s prázdnou. O výhře domácích rozhodl gólem z 50. minuty Ton. Holešovičtí sice dál zůstávají na předposledním místě, bodově se ale dotáhli právě na Mladoboleslavské.

Petr Horník, Právo

Na Miloše Holaně nezapomněli ani sparťanští fanoušci, kteří před vhozením úvodního buly začali vyvolávat jeho jméno. Kouč se lehce uklonil a zdviženým palcem jim poděkoval. Hra jeho týmu v první jej ale až tolik těšit nemohla, Mladá Boleslav se před Pöpperleho dostávala jen zřídka.

Nadějný moment přišel pro Středočechy až v závěru první části, kdy hráli minutu a čtyřicet dva vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Jenže místo ohrožení branky se Mladoboleslavští vypořádávali spíše s problémem, jak se usadit v útočném pásmu. Ani Sparta ale směrem dopředu nebezpečná nebyla, výjimkou byl jen Koreisův průnik po pravém křídle z patnácté minuty, který ale Schwarz vyrážečkou zlikvidoval.

V prostřední části se úroveň hry přeci jen zvedla a přibylo i šancí. Ve 29. minutě byli hosté při své přesilovce blízko vedoucímu gólu, Macho ale netrefil zcela odkrytou bránu. A tak udeřilo na druhé straně. Broš si položil Schwarze na led, pak sice trefil jen tyč, pro Výborného už ovšem nebyl problém poslat volný puk v brankovišti za čáru.

Jenže vedení vydrželo Pražanům jen 67 vteřin. To si totiž vybruslil zpoza branky Bahenský, překvapivě přes chumel hráčů vystřelil na bližší tyč a Pöpperle nestačil zareagovat - 1:1.

Ve 43. minutě předvedl exkluzivní zákrok Schwarz, když vychytal z necelých dvou metrů a do odkryté klece zakončujícího Smoleňáka. Rozhodující moment zápasu přišel v 50. minutě. Nejprve zůstal sám před Pöpperlem Nouza, gólu ale nejenže nedosáhl. Z následného protiútoku ujížděl zcela sám na Schwarze Ton a vedl si zkušeně - povyjetého gólmana si obhodil a zakončoval do prázdné branky.

70 vteřin před koncem sáhli hosté k power-play, vyrovnání se ale nedočkali. Naopak na konečných 3:1 uzavřel trefou do prázdné brány Broš.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. D. Výborný (Broš, Smoleňák), 50. Ton (O´Brien), 60. Broš (Kůrka, D. Výborný) - 33. Bahenský (Gajovský). Rozhodčí: Šindler, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4449.
Sparta: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Salcido, od 21. navíc Husák - Ton, D. Výborný, Smoleňák - Kůrka, Broš, Pacovský - Bartánus, Koreis, Hromas - D. Tůma, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Duben, Macháček - Tvrdík, Divíšek, Macho - Pabiška, Vrbata, Boháč - Bahenský, Hrdel, Nouza - Loskot, Gajovský, Handlovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.