Devatenáctiletý Kopřiva vychytal Spartu

VLK, Právo

Kladno odčinilo páteční výprask ze Vsetína a soustředěným výkonem v utkání 15. kola hokejové Tipsport extraligy porazilo bezzubou Spartu, kterou bez větších problémů vychytal devatenáctiletý Kopřiva.

Ilustrační foto

Už ve 3. min. našel domácí Horna zpoza branky mezi kruhy Zajíce, ale Bříza byl pozorný. Hosté odpověděli Špilárem, jemuž nabídl šanci špatnou rozehrávkou zkušený Kasík. Kopřiva, náhradník Orcta v kladenské brance, Středočechy podržel. Dobře bruslící domácí dostávali soupeře pod mírný tlak, který korunovali krátce před první přestávkou. Horna si zpracoval nepovedenou střelu Čecha, zkušeně položil Břízu a puk poslal nad jeho beton.

Osmapadesát vteřin po začátku druhé části si Procházka vyměnil kotouč s Kyselou a vymetl šibenici Břízovy svatyně. Zaskočená Sparta za dvě minuty inkasovala znovu, když Zemanovu střelu od modré dorazil pohotově Lažo. Sparta mohla korigovat, ale nájezdy Tona a Broše bez problémů lapil v pohodě chytající Kopřiva. V poslední části nabídli domácí hostům několik přesilovek, Sparta vyjma střel z uctivé vzdálenosti šance neměla.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V první části nás podržel brankář Kopřiva. Rozhodly dva rychlé góly v úvodu druhé části."

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Kladno mělo větší vůli po vítězství, nám chybí osm hráčů. Zklamal mě výkon řady Ton, Marek, Tomajko

Kladno vs. Sparta 3:0
Branky: 19. Horna, 21. Procházka, 23. Lažo, hlavní rozhodčí Svoboda, vyloučení 9:6, navíc Zajíc (Kl.) 10 min., bez využití, 3851 diváků, třetiny 1:0, 2:0, 0:0.