Budějovicím power play v Ostravě nepomohla

bir, Právo

České Budějovice ve snaze smazat bodové manko z úvodu sezóny neodehrály v Ostravě špatný zápas, ale jejich nepochopitelný výpadek v úvodu druhé třetiny, kdy během 29 vteřin třikrát brankář Kučera kapituloval, pomohl Vítkovicím získat rozhodující náskok.

Nejdříve se skóre změnilo po Kristkově střele zápěstím. Vítkovice chtěly útočit, výborně bruslily a brzy i srovnaly stav. Domácí přebrali iniciativu, ovšem obranu Jihočechů, kteří pak přišli kvůli otřesu mozku po střetu s Míkou o kapitána Roba, překonávali obtížně.

Hosté by nejraději vymazali z utkání 22. minutu. I. Padělek dostal Vítkovice do vedení, o pár sekund později středem prošel Hubáček a za dalších 9 vteřin jej napodobil Kaděra. Jihočeši byli na kolenou a měli štěstí, že během desetimininutového obrovského tlaku Vítkovic nekapitulovaly, naopak v závěru druhé části důrazný Ondřej vrátil duelu náboj.

V závěrečné třetině byli domácí aktivnější, zaměstnali Kučeru 13 střelami, přesto náskok nepojistili. Dvě minuty před koncem Trvaje propálil Jasečko, víc však hosté nestihli, v power play na domácího gólmana nevyzráli.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Nešťastný gól nás poznamenal, ještě víc jsme znervózněli. Druhá třetina nám ale vyšla."

Jaroslav Pouzar, trenér Č. Budějovic: "Vítkovice hrály dobře v útočném pásmu a my se zlepšili, když jsme se zbavili obav, ale to bylo pozdě."

Vítkovice vs. České Budějovice 4:3
Branky: 7. a 22. Kaděra, 22. I. Padělek, 22. Hubáček - 6. Kristek, 37. Ondřej, 59. Jasečko, hlavní rozhodčí Nečas, vyloučení 3:3, bez využití, 3070 diváků, třetiny 1:1, 3:1, 0:1.