Tipsport extraliga

Slavia vyhrála prohraný zápas v Plzni, Kladno nepustilo Liberec na druhé místo

16. listopadu 2010 17:10 - PRAHA

To byl obrat! Hokejisté pražské Slavie v úterní předehrávce 21. kola Tipsport extraligy dokonale zaskočili plzeňské Indiány ukolébané tříbrankovým náskokem a během čtyř minut třetí části dokázali zachránit zdánlivě prohraný zápas a zdecimovaného soupeře dorazili v nastavení. Hokejisté Kladna přehráli Liberec 5:3 a po pěti porážkách v řadě se dočkali pátého vítězství v sezóně.

Petr Eret, ČTK

Slavia tak potvrdila zlepšenou střeleckou produktivitu a podruhé za sebou vstřelila pět gólů za zápas. Ještě šest minut před koncem třetí třetiny to ale vypadalo s Pražany na západě Čech hodně bledě - domácí totiž vedli 4:1 a tribuny našlapané víc než šestitisícovou návštěvou už vstoje pěly vítězné chorály.

Slávisté ale v bouřlivém prostředí odmítli složit zbraně a příznivcům Plzně v následujících minutách mizelo nadšení z tváří. V 54. minutě totiž snížil Krenželok, o dvě minuty později umazal ztrátu Ružička a ani ne za minutu bylo vyrovnáno po přesné ráně Krenželoka do horního růžku plzeňské branky. Rozhodnutí padlo v prodloužení, kdy rozjetí Pražané vyválčili bod navíc po tvrdé střele Kadlece.

Třetí branka Kladna padla po divokém závaru před libereckým brankářem Markem Pincem.Třetí branka Kladna padla po divokém závaru před libereckým brankářem Markem Pincem.foto: ČTK/René Volfík

Liberec obrat nedokonal

Hokejisté Kladna se na třetí pokus dočkali premiérové výhry pod novým trenérem Petrem Tatíčkem. V duelu s libereckými Bílými Tygry, kteří se v případě tříbodové výhry mohli dočasně posunout na druhé místo tabulky, se konečně střelecky probudili a po dvou třetinách vedli 3:0. Hosté sice dokázali snížit na rozdíl jediného gólu, Středočeši ale po brance Mrázka znovu odskočili.

Dvě a půl minuty před koncem prohrával Liberec opět jen o jednu branku po trefě Hořavy, situace z Plzně se ale neopakovala. Gól Kotrly z 60. minuty znamenal opět dvoubrankový náskok domácích a vzápětí navíc rozhodčí neuznali třetí gól Treilleho pro postavení francouzského útočníka v brankovišti. Kladno tak po pěti porážkách v řadě slaví pátou výhru v sezóně a snížení ztráty na Spartu a Mladou Boleslav na devět bodů.

Pětice zbylých zápasů 21. kola extraligy včetně reprízy finále minulého ročníku mezi Pardubicemi a Vítkovicemi se hraje ve středu.

Hokejová Tipsport extraliga - předehrávky 21. kola
Kladno - Liberec 5:3on-line
Branky: 10. Toman, 17. S. Treille, 39. S. Treille, 50. Mrázek, 60. Kotrla - 43. Bárta, 47. Dušek, 58. Hořava.
Plzeň - Slavia 4:5 v prodl.on-line
Branky: 5. Vlasák, 14. Vostřák, 23. M. Heřman, 31. Vostřák - 28. Svoboda., 54. Krenželok, 57. Růžička, 58. Krenželok, 64. Kadlec.