Tipsport extraliga

Sparta prohrála s Vítkovicemi, již pošesté v řadě. První místo udržel Třinec

28. listopadu 2010 16:47 - PRAHA

Kompletním programem sedmi zápasů pokračovala hokejová Tipsport extraliga. Vedoucí Třinec hrál doma s Plzní, které se po odečtu bodů dařilo a třikrát vyhrála. Až do neděle, Oceláři si na ní smlsli 4:0 a udrželi si vedení v soutěži. V krizi zmítající se Sparta prohrála už pošesté v řadě, když doma nestačila na druhé Vítkovice. Ostravané si po výhře 4:1 odvezli všechny body.

Petr Horník, Právo

Vedoucí Třinec bodoval již podesáté v řadě, tentokrát si však na rozdíl od posledních tří duelů, které shodně po nájezdech prohrál, sáhl pro plný bodový zisk. Oceláři porazili Plzeň hladce 4:0, Západočechům odskočili díky dvěma rychlým zásahům během necelých dvou minut ve třetí dvacetiminutovce. Na ten už Indiáni z Plzně nenašli odpověď.

Vítkovice mohly v případě zaváhání Třince poskočit na první příčku. To se nestalo, přesto ale mohou být Ostravané spokojení. Na Spartě totiž pohodlně vyhráli 4:1. Holešovičtí se tak propadají stále hlouběji a hlouběji do herní a výsledkové krize, prohráli již pošesté v řadě a z posledních deseti utkání získali jen jednu jedinou výhru, což je pro ambiciózní pražský celek příšerná bilance.

Kometa si poradila s Kladnem

Brněnské Kometě skončila proti Kladnu série pěti domácích zápasů, které až na páteční zápas s Plzní zvládla. Proti Středočechům si domácí počínali suverénně, Kvapil je dvěma góly v prostřední dvacetiminutovce poslal do vedení, které zvýraznil v závěru utkání Veselý. Kladno prohrálo v Brně 0:3.

Zlín hrál před televizními kamerami s Pardubicemi, proti kterým se mu na domácím ledě daří. Východočeši vyhráli na stadiónu Luďka Čajky naposledy před dvěma lety. Jenže v nedělním vzájemném duelu měli o něco navrch a nepříznivou bilanci popřeli, když vyhráli 4:3.

Pražská Slavia prohrávala na ledě Mladé Boleslavi po dvou Boháčových trefách 0:2, ale dokázala se oklepat a nepříznivý stav zvrátit. Díky brankám Vondrky, Krenželoka a Doležala zvítězili Pražané 3:2.

České Budějovice svedly na vlastním ledě boj s Karlovými Vary, porazily je až po prodloužení 3:2, když se 64. minutě trefil a zápas ukončil Mikeska. Ve zbývajícím nedělním duelu zvítězili liberečtí Bílí Tygři spíše fotbalovým skóre 1:0 v Litvínově.

Hokejová Tipsport extraliga, 25. kolo:
Sparta Praha - Vítkovice 1:4 on-line
Branky: 59. Hanzlík - 23. Szturc, 31. Huna, 54, Punčochář, 60. Húževka.
Třinec - Plzeň 4:0 on-line
Branky: 9. Lojek, 35. Krajíček, 46. Seman, 48. Růžička.
Kometa Brno - Kladno 3:0 on-line
Branky: 32. a 40. Kvapil, 57. Veselý.
České Budějovice - Karlovy Vary 3:2 po prodl.
on-line
Branky: 10. Martynek, 58. Gulaš, 64. Mikeska - 33. Dej, 34. Hřebejk.
Litvínov - Liberec 0:1 on-line
Branka: 32. Vantuch.
Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:3 on-line
Branky: 9. a 25. Boháč - 28. Vondrka, 38. Krenželok, 42. Doležal.
Zlín - Pardubice 3:4  on-line
Branky: 11. a 50. Leška, 13. Linhart - 6. Cetkovský, 15. Pivko, 26. Mezei, 32. Starý.