Tipsport extraliga

Plzni dva góly Straky nestačily, Sparta vyhrála podruhé za sebou

7. prosince 2010 20:08 - PRAHA

Hokejisté Sparty porazili v rámci 29. kola Tipsport extraligy Plzeň 4:3 a poprvé od konce října dokázali vyhrát dva zápasy za sebou. Západočeši v první třetině dvěma góly Straky otočili na 2:1, to však bylo naposled, kdy v zápase vedli. Vítězný gól Holešovických vstřelil v 53. minutě Kůrka. Plzeň tak po třech utkáních nebodovala.

Petr Hloušek, Právo

Hned první nebezpečnější příležitost dokázala Sparta přetavit gól, ve čtvrté minutě se dorážkou mezi Přikrylovy betony prosadil Hromas. Plzeň ale odpověděla hned o tři minuty později. Duda naznačil střelu, najel s pukem na hokejce k zadnímu mantinelu, aby následně poslal kotouč Strakovi, který zakončoval do zcela odkryté klece.

Do šaten nakonec odcházeli spokojenější Západočeši, čtyři vteřiny před první sirénou vypálil z první Straka a Pöpperle nestačil zareagovat. Po změně stran mohl srovnat Smoleňák, jeho střelu zblízka ovšem Přikryl betonem vykopl.

Ve 32. minutě mohl poslat Indiány do dvougólového náskoku Slaney, z ideální pozice mezi kruhy zamířil mimo. Do brejku navíc okamžitě ujel Treille, kterého Modrý zastavil jen za cenu faulu, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Francouzský útočník si počínal zkušeně, Přikryla pohybem ramen rozhodil a poté zamířil přesně pod horní tyčku.

Ve 43. minutě nečekaně vypálil z pravého křídla Heřman a Pöpperlemu musel pomoct horní tyčka. O chvíli později udeřilo na druhé straně. Přikryl neudržel Brošovu střelu a Bartánus dorážkou z hranice brankoviště poslal Holešovické poprvé v zápase do vedení.

Při následné plzeňské přesilovce ujel Ton, svým tradičním blafákem do bekhendu si Přikyrla položil k ledu, pak ale vysoko přestřelil. V 53. minutě nejprve využil důrazu před brankou Johnson a srovnal, jenže o pouhých 31 vteřin později upravil přesnou střelou nad ledem na konečných 4:3 pro domácí Kůrka.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Hromas (Ton, Philipp), 32. Y. Treille z trestného střílení, 47. Bartánus (Broš, Jan Hanzlík), 53. Kůrka (Vykoukal)  - 7. Straka (Duda), 20. Straka (Jiří Hanzlík, Vlasák), 53. Johnson (Duda, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Hribik, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3318.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Smoleňák, Karpov, Bartánus. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Plášek, Pitule, Haman. Trenéři: Jelínek a Razým.