Vítkovice zničily Slavii a na čele střídají Třinec, který deklasovala Sparta

Hokejisté Vítkovic se dostali po nedělním jedenatřicátém kole do čela extraligy. Vítkovičtí před reprezentační přestávkou porazili Slavii jednoznačně 7:1 a vystřídali na čele tabulky Třinec, který doma utrpěl vysokou porážku od Sparty 1:5. Výhru slaví také předposlední Kladno, které doma rozstřílelo České Budějovice.

Vladimír Svačina z Vítkovic (vlevo) blokuje slávistu Petra Kadlece. Puk kontroluje Michal Vondrka ze Slavie, která utrpěla ve Vítkovicích debakl.

Vítkovice potvrdily, že se jim doma proti Slavii daří a zejména díky čtyřem využitým přesilovkám deklasovaly tým trenéra Vladimíra Růžičky 7:1. Slavia se tak po vítězství v derby opět vrátila na zem. Hrdinou utkání se stal Viktor Ujčík, který proti bývalému klubu dal dva góly. Vyhecovaný zápas na konci druhé třetiny nabídl hromadnou bitku.

Hokejisté Sparty se rychle oklepali z porážky v derby a dokázali porazit lídra z Třince 5:1. Oceláři přitom Spartu ve dvou předchozích zápasech porazili a na domácím ledě drželi více než měsíc a půl neporazitelnost. Jenže při absenci obranných pilířů Krajíčka s Hrabalem Třinečtí kupili v defenzívě chyby a Sparta je v prostřední třetině třikrát během necelých šesti minut dokázala potrestat.  Díky dvěma brankám v závěru Třinec nakonec utrpěl debakl.

Zklamání hokejistů Mladé Boleslavi po porážce od Zlína.foto: Právo/Petr Hloušek

Pardubice počtvrté za sebou prohrály, s Libercem však vyválčily alespoň bod po porážce 2:3 v prodloužení. Díky dvěma využitým přesilovkám však vedly nad Libercem ještě minutu a půl před koncem zápasu 2:1. Jenže hostům zajistil vyrovnávacím gólem prodloužení při hře bez brankáře Tomáš Vak. Dvě sekundy před koncem prodloužení nakonec rozhodl liberecký Čakajík.

Před Pardubice se tak dostal Zlín, který poprvé v této sezóně porazil Mladou Boleslav. V tabulce poslední Středočeši se nevzpamatovali z pátečního debaklu v Českých Budějovicích, na domácím ledě se nedokázali střelecky prosadit a po brankách Kubiše a Sýkory z první třetiny prohráli 0:2.

Drama v Plzni vyhrál Litvínov

Důležitý souboj o desáté místo zajišťující předkolo play off prohráli hokejisté Plzně před domácím publikem s Litvínovem 3:4 po samostatných nájezdech. Západočechům se tak po odečtení bodů opět vzdálil postup do vyřazovací části. V přestřelce s Litvínovem vedli jen dvě minuty. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl v nájezdech, v nichž trenéři střídaly gólmany, Martin Jenáček.

Brněnská Kometa nedokázala oplatit Kalovým Varům potupnou porážku z předchozího domácího duelu a se stejným soupeřem v Rondu znovu prohrála, tentokrát 2:4. Domácím nepomohl ani bleskový vyrovnávací gól Marka Kvapila na 2:2 deset sekund poté, co Kometa inkasovala.

Předposlední Kladno na domácím ledě překvapivě smetlo 4:0 České Budějovice, které v pátek nadělily deset gólů Mladé Boleslavi. Do nedělního duelu Kladenští dali Jihočechům v této sezóně jen jeden gól. Tentokrát se trefili Valský, Treille, Patera a Bílek.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="2"><strong>Hokejová Tipsport extraliga, 31. kolo:</strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179669-hokejiste-sparty-presvedcive-vyhrali-na-lede-lidra-v-trinci-5-1.html"><strong>Třinec - Sparta Praha 1:5</strong></a><strong><br/> Branky: </strong>49. Polanský - 32. Smoleňák, 34. Luňák, 38. Kůrka, 59. Ton, 60. Smoleňák<strong><br/></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10235" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179671-pardubice-poctvrte-za-sebou-padly-liberec-vyhral-v-prodlouzeni.html"><strong>Pardubice - Liberec 2:3</strong> p.p.</a><strong><br/> Branky: </strong>9. Koukal, 52. Kaberle - 2.<strong> </strong>Podkonický, 59. Vak, 65. Čakajík.<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10232" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179670-hokejiste-brna-prohrali-podruhe-na-domacim-lede-s-karlovymi-vary.html"><strong>Kometa Brno - Karlovy Vary 2:4 </strong></a><br/><strong>Branky:</strong> 10. Dopita, 24. Kvapil - 11. Melenovský, 24. Zaťovič, 29. Kumstát, 32. Košťál.<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10234" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179675-litvinov-po-boji-vyhral-v-dulezitem-souboji-po-najezdech-v-plzni.html"><strong>Plzeň - Litvínov 3:4</strong> po s. nájezdech</a><strong><br/> Branky:  </strong>31.Vlasák 38. Duda, 53. Straka - 29. Černý, 36. Jánský, 55. Kubát<strong>, </strong>rozhodující nájezd Jenáček<strong><br/></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10236" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179673-kladno-poprve-v-sezone-porazilo-c-budejovice-i-diky-nule-faltra.html"><strong>Kladno - České Budějovice 4:0 </strong></a><strong><br/> Branky: </strong>12. Valský, 20. Treille, 48. Patera, 55. Bílek<strong><br/></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10237" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179672-mlada-boleslav-prohrala-se-zlinem-jeji-ztrata-na-kladno-narostla.html"><strong>Mladá Boleslav - Zlín 0:2</strong></a><strong><br/> Branky: </strong>10. Kubiš, 12. Sýkora </td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10238" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/clanek/179674-hokejiste-vitkovic-deklasovali-slavii-jsou-opet-v-cele-extraligy.html"><strong>Vítkovice - Slavia Praha 7:1</strong></a><strong><br/> Branky: </strong>14. Pohl, 18. Vrána, 30. Sturz, 33., 53. Ujčík, 38. Tomas, 59. Huna  - 27. Micka </td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=10233" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr></tbody>