Sparta poprvé v sezóně porazila Kometu, na předkolo ztrácí pět bodů

Čtyři výhry z posledních pěti zápasů, to je bilance hokejistů Sparty. Pražané v úterní předehrávce 32. kola Tipsport extraligy poprvé v sezóně porazili Brno 3:2 a na desáté místo, které ještě zaručuje předkolo play-off, nyní ztrácejí pět bodů. Kometa prohrála potřetí v řadě, na tříbodovou výhru z venkovních kluzišť navíc čeká už dva měsíce. Sparťané sehráli svůj poslední letošní zápas v domácí soutěži, nyní je čeká Spenglerův pohár ve švýcarském Davosu.

Karel Hromas ze Sparty před bránou Komety Brno, kterou hájí Sasu Hovi.

Úvodní desetiminutovka přinesla opatrný hokej, o něco aktivnější byla přeci jen domácí Sparta. V 11. minutě zakládal jeden z brněnských obránců útok, ve středním pásmu se ale srazil s rozhodčím. Kotouče se zmocnil Treille a přesnou ranou nad Hoviho vyrážečku poslal Pražany do vedení.

Kometa se osmělila vzápětí, Svoboda ale trefil z blízkosti jen Pöpperleho betony. Na druhé straně se blýskl pohlednou individuální akcí Kůrka, nezamířil ale přesně. Po změně stran pálil z mezikruží hostující Malec, o pár centimetrů však minul pravou tyč.

To sparťané byli efektivnější. V končící přesilovce nahazoval puk na branku Macholda a šikovná Smoleňákova teč znamenala dvoubrankový náskok pro domácí. Ve 37. minutě se protáhl mezi dvěma sparťanskými obránci Erat, Pöpperleho ale zatím překonat nedokázal.

Yoricka Treilleho ze Sparty (vpředu) stíhá Tomáš Houdek z Brna.foto: ČTK/Michal Krumphanzl

<span><span>V závěru druhé třetiny se Brňané kontaktní trefy přeci jen dočkali. Kvapil vybojoval puk u mantinelu, předložil jej Veselému, který se trefil přesně mezi brankářovy betony. Ve třetí části putovali v krátkém sledu na trestnou lavici Vykoukal s Tonem a Sparta tak hrála ve třech. Hosté si vytvořili drtivý tlak, Pöpperleho zasypali mnoha střelami, vyrovnání se ale nedočkali.</span></span>

<span><span>Naopak Spartě se v následující přesilovce vedlo mnohem lépe, O´Brienovu vyraženou střelu vrátil za brankovou čáru Broš. Kometa ale nesložila zbraně, v 57. minutě se dostal k odraženému kotouči Erat a snížil na 2:3. Půl minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře, vyrovnat se jim ale i tak nepovedlo.</span></span>

<tbody><tr class="invert"><td>HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) </td></tr><tr class="highlight"><td><strong>Branky a nahrávky:</strong> 11. Y. Treille (Luňák), 24. Smoleňák (Macholda), 53. Broš (O´Brien, Ton) - 39. Veselý (Kvapil, R. Hruška), 57. Erat (Brabenec, Dlouhý). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5456. </td></tr><tr><td><strong>Sparta Praha:</strong> Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Y. Treille, Broš, Luňák - Bartánus, Karpov, Smoleňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík. </td></tr><tr><td><strong>Kometa Brno:</strong> Hovi - Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Bičánek, Protivný - Erat, Brabenec, Dlouhý - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Huml, Jaroslav Svoboda - Švaňhal, R. Procházka, Meidl. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.</td></tr></tbody>