Slavia vyškolila nedůrazný Litvínov

eš, Právo

Nečekaně snadno získali hokejisté Slavie tři body na ledě Litvínova v dohrávce odloženého utkání 11. kola extraligy. Slávisté, jejichž gólman Hronek udržel po výborném výkonu čisté konto, s přehledem diktovali tempo a už po první třetině vedli tříbrankovým rozdílem.

Naopak domácí produkovali hrubky v obraně a v útoku byli bezzubí. Střelecký koncert Pražanů, u nichž klíčovou roli sehrál kapitán Beránek, odstartoval už po 45 sekundách hry Hruška.

V přesilovce při Veberově vyloučení skóroval Kuntoš a nedlouho před první přestávkou se trefil Sup. Do druhé třetiny nastoupil místo Maříka v litvínovské brance Pinc. Na ledě však vydržel jen 11 minut, během nichž třikrát inkasoval a znovu odjel na střídačku.

Navrátivšího se Maříka vzápětí překonal Graňák. Litvínov se nezmohl ani na zkorigování stavu, když Prorok neproměnil trestné střílení. Severočeši podruhé v řadě vyšli bodově i střelecky naprázdno.

František Výborný, trenér Litvínova: "Rozhodl už začátek. Za stavu 0:3 se naši hráči úplně položili a nebylo o co hrát. Skóre 0:10 z posledních dvou utkání je alarmující."

Vladimír Růžička, trenér Slavie: "Předvedli jsme řadu perfektních akcí a přálo nám i štěstí. Jsem rád, že Hronek hned při svém prvním startu v základní sestavě vychytal nulu. Litvínov mu to ale svou nedůrazností v koncovce trochu usnadnil."

Litvínov vs. Slavia 0:7
Třetiny: 0:3, 0:4, 0:0. Branky a nahrávky: 1. D. Hruška (J. Novák), 16. Kuntoš (P. Kadlec, J. Beránek), 19. Sup (J. Beránek, Fadrný), 24. J. Beránek (P. Kadlec), 30. R. Dlouhý (M. Kopecký), 31. J. Beránek (Kolařík, D. Hruška), 32. Graňák (Fadrný, Šaffer). Rozhodčí: Havlík - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3500.
Litvínov: Mařík (21.-31. Pinc) - Veber, Hranáč, Poživil, Kroupa, P. Martínek, Ťupa - Trávníček, T. Martinec, Kubinčák - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Kašpar, Rolínek, Prorok - Kacíř, Petružálek, Klobouček. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl st.
Slavia: Hronek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Šaffer, Antoš, Fadrný - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Červenka, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.