Franěk vychytal na Spartě bod

bum, Právo

Oslabená Sparta se v dohrávce 14. kola hokejové extraligy proti Karlovým Varům sice ujala parádním gólem Řezníčka vedení, náskok ale neudržela. Jednogólový rozdíl Západočeši zlikvidovali na začátku druhé části v přesilovce zásluhou dravého Netíka, který si najel na precizní pas Bednaříka.

Domácí si před nejmenší návštěvou sezóny v dalších minutách vylámali zuby na brankáři Fraňkovi. Ten zlikvidoval blafáky Tomajka i Broše, překazil příležitost juniora Šindela i nové akvizice Sparty, slovenského obránce Slobody.

Kouč domácích Hadamczik se o druhé pauze hodně zlobil na sudí, ale Pražanům to nepomohlo. Ve třetí části se do gólových šancí sparťané vůbec nedostávali. Výjimkou byl pouze nájezd Špilára minutu před koncem, který ale hostující gólman jej s klidem vystihl a posvětil Západočechům bod.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Jsem zklamán z výsledku, protože jsme několikrát jeli sami na gólmana. Zranění nás hodně trápí, ale je třeba se s tím poprat."

Miloslav Hořava, trenér Karlových Varů: "Začali jsme s přílišným respektem. Po obdrženém gólu se naše aktivita zvýšila a bod pro obě mužstva je asi spravedlivý."

Sparta vs. Karlovy Vary 1:1 pp
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 18. Řezníček (Tomajko) - 25. Netík (Bednařík, Lipianský). Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5, navíc Bacul (Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2687.
Sparta: Bříza - Výtisk, Řezníček, Sloboda, Jan Hanzlík, J. Kasík, Srdínko - Kratěna, Broš, Tomajko - Ton, Marek, Špilár - Vrbata, Šindel, Vondráček. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, Krajíček, Bauer, Rodin, Vantroba, Galvas - Tvrdík, Alinč (21. Pavliš), Košťál - Petr Kumstát, Skuhravý, Němčický - Netík, Lipianský, Bednařík - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava a Rulík.