Tipsport extraliga

Lídr z Vítkovic padl v Třinci, Pardubice ovládly 14gólovou přestřelku s Boleslaví

9. ledna 2011 16:56 - PRAHA

Hokejová Tipsport extraliga uzavřela 39. kolem třetí čtvrtinu základní části a do posledního třináctidílného bloku vstoupí vedoucí Vítkovice s jednobodovým náskokem na Třinec, který lídra v neděli deklasoval 6:1. Nejatraktivnější výsledek se zrodil na ledě Mladé Boleslavi, odkud odvezli hráči Pardubic výhru 8:6. Slavia porazila doma Kometu Brno 4:1, Sparta prohrála na svém ledě po nájezdech s Karlovými Vary. Budějovice přehrály 4:0 Liberec, Litvínov porazil 3:1 Kladno a Plzeň vydolovala dva body ve Zlíně za výhru v prodloužení.

Petr Sznapka, ČTK

Ostře sledovaný duel prvního s druhým celkem extraligové tabulky přinesl jednostraný výsledek. Oceláři potvrdili letošní trend ve vzájemných soubojích s Vítkovicemi a opět se radoval domácí tým. Tentokrát byl vítězný scénář Třince napsán v kvapíkovém tempu a hosté po deseti minutách prohrávali již o tři branky. Ještě v první třetině zaznamenal čestný úspěch Vítkovic Ujčík, víc ale lídr nezvládl. Domácí navíc přidali v prostřední další zářez a debakl dokonali v poslední třetině Květoň s Hrňou. Oceláři tak do poslední čtvrtiny extraligy vstoupí s pouhou jednobodovou ztrátou na první místo.

Na okraji zájmu stál duel poslední Mladé Boleslavi s Pardubicemi, kterým se v posledních zápasech také mnoho nedařilo. Jenže proti předpokladům se na boleslavském ledě děly nevídané věci a výsledkem byla čtrnáctigólová přestřelka, z níž odcházeli spokojení hosté po vítězství 8:6. Středočeši sice nasázeli v první třetině soupeři za pět minut tři branky, Pardubičtí ale během deseti minut otočili vývoj čtyřmi góly v řadě. Domácím se ještě do přestávky podařilo srovnat, ve 28. minutě ale dvakrát inkasovali a od té doby jen dotahovali.

Brněnští hokejoví fanoušciFanoušci brněnské Komety opět zaplavili pražskou O2 Arenu.foto: ČTK/Michal Krumphanzl

Nadprůměrná divácká návštěva se díky věrným fanouškům brněnské Komety sešla v pražské O2 Areně, ani bouřlivé prostředí ale hostujícímu týmu proti domácí Slavii nepomohlo. Pražané vedli od první třetiny a o výhře 4:1 rozhodli třemi zásahy v poslední části. Snahu Komety brzdil perfektně chytající gólman Kopřiva, jemuž pokažil čisté konto až v 60. minutě Radim Hruška. Brno tak již deset kol čeká na plný bodový zisk.

Výborný prožil vítězné jubileum

Jubilejní 562. extraligový zápas odkoučoval na střídačce Českých Budějovic trenér František Výborný, žádný jiný trenér tohoto čísla v extralize nedosáhl, o jedno utkání méně má na svém kontě lodivod reprezentace Alois Hadamczik. A pro Výborného bylo jubileum úspěšné, duel s třetím celkem tabulky z Liberce Jihočeši zvládli bez chyby, soupeře vyprovodili čtyřgólovým debaklem a dál atakují elitní šestku zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Navíc se letos poprvé radovali z vítězství nad Bilými Tygry, gólman Jakub Kovář slaví třetí čisté konto v sezóně.

Ani potřetí v letošním ročníku extraligy neklopýtla Plzeň proti Zlínu, byť veze z ledu soupeře o bod méně za výhru 3:2 v prodloužení. Západočeši dál pokračují ve stíhací jízdě za pozicemi pro předkolo play-off, na desátý Litvínov ale v neděli ztratili. Severočeši totiž připravili v poslední třetině souboje s Kladnem soupeře o jednobrankový náskok a zajistili si třemi góly v závěrečné desetiminutovce tříbodový zisk.

Plzeň tak dělí od desáté příčky sedm bodů a už celých čtrnáct ztrácí pražská Sparta. Holešovický tým totiž podlehl v neděli na nájezdy Karlovým Varům, které prolomily smůlu a konečně slaví výhru v rozsřelu. Zoufalí Pražané tak v novém roce stále čekají na výhru a jejich naděje na postup do předkola se začíná posouvat do oblasti teorie.

Hokejová Tipsport extraliga - 39. kolo
Třinec - Vítkovice 6:1on-line
Branky: 3. Květoň, 5. Růžička, 10. Polák, 39. Koudelka, 44. Květoň, 56. Hrňa - 12. Ujčík.
Zlín - Plzeň 2:3 v prodl.on-line
Branky: 29. Leška, 51. Důras - 23. Heřman, 49. Modrý, 64. Modrý.
České Budějovice - Liberec 4:0on-line
Branky: 20. Gulaš, 29. Martynek, 39. Novák, 52. Gulaš.
Sparta Praha - Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdechon-line
Branky: 15. Broš, 58. Kratěna - 38. Skladaný, 50. Kumstát, rozh. nájezd Skuhravý.
Litvínov - Kladno 3:1on-line
Branky: 52. Jenáček, 55. Vopat, 60. V. Hübl - 31. Valský.
Mladá Boleslav - Pardubice 6:8on-line
Branky: 1. Divíšek, 5. Matějovský, 6. Hay, 20. Bahenský, 32. Bahenský, 45. Lehikoinen - 12. Nakládal, 13. Bartek, 13. Koukal, 16. Starý, 28. Somík, 28. Kolář II, 35. Kolář I, 60. Pineault.
Slavia Praha - Kometa Brno 4:1on-line
Branky: 8. Žejdl, 43. Sklenář, 53. Tomica, 56. Sklenář - 60. R. Hruška.