Tipsport extraliga

Vítkovice roznesly Kometu, Litvínov vyhrál na ledě Sparty

4. února 2011 17:22 - PRAHA

Po čtvrteční předehrávce Karlových Varů s Třincem pokračovalo v pátek šesti zápasy 48. kolo hokejové Tipsport extraligy. Liberec se po výhře nad Mladou Boleslaví drží za vedoucím Třincem, uspěly i dva týmy bojující o účast v desítce pro play-off. Litvínov vyhrál na ledě Sparty, Plzeň udolala Kladno po samostatných nájezdech. Stále se trápí Brno, tentokrát prohrálo na ledě Vítkovic.

Jan Handrejch, Právo

Brno se snaží vrátit na pozice pro play-off, jenže na ledě Vítkovic nemělo vůbec nárok. Týmu nepomohl ani osobní dohled majitele klubu Libora Zábranského nad tréninky a přípravou na zápas a odvezl si z Ostravy výprask 0:5. Vítkovice tak ideálně oslavily 30. výročí zisku posledního mistrovského titulu, v zápase nastoupily v retro dresech.

Litvínov vyhrál i zásluhou dvou gólů Viktora Hübla 3:1 na ledě Sparty a posílil svou pozici na osmém místě tabulky.  V šesti zápasech pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose získali Severočeši 16 bodů z osmnácti možných a je na tom v  boji s třemi dalšími konkurenty o účast v desítce pro play-off nejlépe. V této sezóně neztratila Benzina s trápícími se Pražany ani bod.

Předposlední Kladno sice získalo z předchozích sedmi zápasů jediný bod, ale v Plzni ještě sedm minut před koncem sahalo po plném bodovém zisku. Pak ale trvalý tlak domácích přetavil ve vyrovnání Vlasák a Plzeň byla úspěšnější i v závěrečných nájezdech. Zatímco první dva střelci hostí neuspěli, kladenského brankáře Cikánka překonali Kovář i Jiří Hanzlík.

Pardubice doma dvakrát neinkasovaly, změnila to Slavia

V Pardubicích se odehrála důležitá bitva o šestku, znamenající přímý postup do čtvrtfinále, se Slavií. Východočeši předchozí dva zápasy doma neinkasovali, tentokrát se ale hosté v ČEZ Areně prosadili už v první třetině. Hned po dvou minutách sice vyrovnal Nahodil, ale to bylo z pohledu domácích vše, Slavia vyhrála 3:1 a drží se za šestými Českými Budějovicemi.

Jihočeši uhájili šestou příčku i přes prohru se Zlínem po samostatných nájezdech. Oba brankáři Kovář i Duba drželi čistá konta až do 58. minuty, pak se prosadil hostující Sivák a hned vzápětí po něm vyrovnal Kašpařík. Zlínu pak v nájezdech zařídil výhru Ivan Rachůnek.

V Liberci se hrálo o úplně rozdílné mety. Zatímco Bílí Tygři bojují o Prezidentský pohár, Mladé Boleslavi se nedaří odpoutat od posledního místa. V polovině listopadu Liberec prohrál 0:6, tentokrát to soupeři vrátil výhrou 3:0. U dvou ze tří branek asistoval Miloslav Hořava, Marek Pinc vychytal druhé čisté konto v sezóně.