O vítězství Varů v Třinci rozhodl Bacul

TŘINEC

Oceláři se nemohli opírat o výkony brankářů, nepomáhali jim však ani hráči v poli, kteří předvedli množství chyb ve středním pásmu. Karlovarští potvrdili pozici úspěšného týmu na ledě soupeře, z obrany vyráželi do smrtících brejků a dostávali se k zakončení, ale propásli dvoubrankový náskok. Výhru jim přesto zajistil v prodloužení Bacul.

Oceláři nastoupili se Žabkou, pocítili však absenci Pletky, Jančaříka a hlavně gólmana Schwarze. Janků je sice v přesilovce dostal do vedení, ovšem nabuzení a lépe bruslící hosté dvěma góly během 72 vteřin vyhnali z branky Podolku, který do té doby neměl úspěšný zásah.

Skořepa v oslabení srovnal, jenže ani brankář Horčička neoplýval jistotou. Na začátku druhé části využil Skuhravý přesilovku a později zajistil hostům dvougólový náskok. Nebezpečnější pak byli Západočeši, na šance Bednaříka a Netíka těžkopádně působící Třinec odpověděl pouze příležitostí Skořepy.

Faul Žabky potrestal Bacul

Až ve třetím dějství si domácí tým vytvořil drtivý nápor. Výborného Fraňka překonal až v přesilovce Melenovský a Oceláři poprávu srovnali první trefou při plném počtu hráčů na ledě. Třinci zkomplikoval v závěru situaci pětiminutový faul Žabky, který potrestal bombou Bacul 52 s po začátku nastavení.

Pavel Marek (Třinec): "Udělali jsme neskutečné množství chyb, které se podepsaly na vývoji utkání. Dlouho to vypadalo, že zápas je pro nás už ztracený. Jenže pak jsme do hry pustili mladé hráče ze střídačky, kteří rozhýbali naši hru a ta konečně začala vypadat tak, jak by doma měla. V třetí třetině jsme dostali soupeře pod tlak a povedlo se nám i vyrovnat."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "S vítězstvím jsme spokojeni, byť se zrodilo až v prodloužení. Škoda, že jsme vedení neudrželi v normální hrací době. Perfektně nám totiž vycházela taktika s rychlými brejky. Dařilo se nám v koncovce, hlavně v první třetině, kdy jsme snad ze tří střel dali dvě branky. Třinec ale v závěru vyvinul velký tlak a asi zasloužené vyrovnal. My jsme pak utkání rozhodli přesilovkou. S výsledkem jsme spokojeni."

Třinec - Karlovy Vary 4:5 P (2:2, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Janků (Skořepa), 16. Skořepa (Janků), 49. Melenovský (Král, Malinský), 57. Skořepa (Martynek, Janků) - 11. Petr Kumstát (Krajíček), 12. Netík (Lipianský), 21. Skuhravý (V. Polák), 27. Skuhravý (Galvas, Vantroba), 61. Bacul. Rozhodčí: Havlík - Chytil, Machálek. Vyloučení: 4:6, navíc Žabka (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3836.
Třinec: Podolka (12. Horčička) - R. Procházka, Žabka, Houdek, Malinský, Jan Kudrna (33. Hunkes), F. Štefanka - Janků, Martynek, Skořepa - Zadina (24. Bordowski), Král, Pavelek - Melenovský, Ivan (35. Zbořil), Meluzín (35. Polanský). Trenéři: Marek, Mach.
Karlovy Vary: Franěk - Rodin, Bauer, Vantroba, Galvas, Krajíček, od 8. min. navíc Ptáček - Tvrdík, Skuhravý, Nemčický - Netík, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Pavliš, Košťál - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: Hořava, Rulík.