Slavia a Zlín se rozešli smírně

Dělbou bodů skončil extraligový duel hokejistů pražské Slavie se Zlínem. Hosté se poučili z dvouciferného debaklu, který utržili nedávno od Sparty, pozorně střežili střední pásmo a z dvou brejků dokázali dvakrát vyrovnat těsné vedení domácích.

S pukem ujíždí zlínský útočník Martin Čech, zastavit se jej snaží obránce Slavie Dominik Graňák

Zlínští zahrozili jako první, ale Veselého teč skončila na Hronkovi, jenž znovu zaskočil za brankářskou jedničku Pražanů Málka. Na druhé straně se zastřeloval Dlouhý, po něm trefil jeho spoluhráč z útoku Kopecký tyčku a do třetice už to domácím vyšlo. Novákovo nahození srazil jeden ze zlínských bránících hráčů přímo k Supovi, na něhož doslova zívala odkrytá branka.

V přesilové hře mohl vyrovnat agilní Veselý, ale v dobrém střeleckém postavení mu puk přeskočil hokejku. Premiéru v domácím dresu absolvoval Vondrka, jenž přišel do Edenu z Českých Budějovic, a i on se mohl zapsat do statistik. Zlínský gólman Murín mu však povyjetím zmenšil střelecký úhel a zabránil pohromě.

Hronkovu neprůstřelnost ukončil Jenáček

I v druhé části hry pokračoval rychlý hokej se šancemi na obou stranách, jen střelci měli vychýlenou mušku. Až do 34. minuty, v níž se nadechl k průniku Jenáček. Jeho první bekhendový pokus ještě stačil Hronek vyrazit, ale ztratil při tom rovnováhu a dojíždějící zlínský forvard vleže doklepl kotouč za jeho záda. Slávistický náhradník inkasoval po 111 minutách v řadě a celkově po 131 minutách včetně utkání v Třinci, kdy vystřídal Málka po druhé třetině.

Drama vrcholilo v poslední dvacetiminutovce. Nejprve slávisté zásluhou obránce Nováka využili přesilovku pět na tři, vzápětí na druhé straně Zlín stejnou možností pohrdl. Obrovskou možnost spálil Barinka, který sice učebnicově vyškolil Nováka, ale ztroskotal na Hronkovi, neuspěl ani Mokrejš a za záda proklouzla domácímu gólmanovi až Veselého teč. V prodloužení mohl přidat na zlínské konto druhý bod Hamrlík, ale jeho dělovku stačil slávistický brankář zastavit.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "S bodem jsme v podstatě spokojeni, i když jsme už sahali po třech. V závěru jsme však udělali taktickou chybu, měli jsme hru přerušit a vystřídat, ale naopak jsme inkasovali podruhé. Bylo to velice těžké utkání, Zlín dobře bránil střední pásmo a spoléhal na rychlé protiútoky, na které má vhodné typy hráčů."

Ernest Bokroš (Zlín): "Poslední dva zápasy venku jsme odehráli dobře a teď se nám konečně podařilo bodovat. Chtěli jsme napravit dojem (ze zápasu na ledě pražské Sparty), a proto jsem spokojen s bodem. Mrzí mě jen vysoký počet vyloučených hráčů."

Slavia Praha - Zlín 2:2 PP (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Sup (J. Novák), 44. J. Novák (P. Kadlec, J. Beránek) - 34. Jenáček, 54. Veselý (Macholda, M. Okál). Rozhodčí: Smeták - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2447.
Slavia Praha: Hronek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, O. Staněk, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, Antoš, Vondrka - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Červenka, Klepiš, Tomica. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Martin Čech I (41. Záhorovský), Jenáček - M. Okál, Vlach, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.