Tipsport extraliga

Brno rozstřílelo Boleslav. Sparta otočila zápas s Kladnem

25. února 2011 17:47 - PRAHA

Hokejisté Komety Brno ze sebe dokázali setřást zklamání z neúčasti v play-off a v prvním utkání play-out na domácím ledě rozdrtili v tabulce poslední Mladou Boleslav 5:1. Ve druhém pátečním utkání otočila pražská Sparta doma duel s Kladnem, když obrat dokonala v prodloužení na konečných 4:3. Kladno i přes porážku zvýšilo odstup od Mladé Boleslavi, před nedělním vzájemným duelem má tříbodový náskok.

Michal Kamaryt, ČTK

Brněnští hokejisté jsou zvyklí na velkou podporu fanoušků, jenže ti zřejmě nejsou na boj o záchranu moc zvědaví. Vysokou výhru svého týmu tak vidělo v hale Rondo pouze 1825 fanoušků. Hvězdou zápasu byl jednoznačně domácí Roman Erat, který se blýskl hattrickem.

Domácí měli zápas většinu hrací doby pod kontrolou. Hosté duel jen na chvíli zdramatizovali v první třetině, když na první Eratovu branku dokázal odpovědět vyrovnávací brankou Jan Plodek.

Hokejisté Kladna v pátek utrpěli už třináctou porážku za sebou. Přitom na Spartě, kam zavítalo jen o pár stovek více fanoušků než do Brna, začali výborně a dvakrát si dokonce vypracovali dvoubrankový náskok. Holešovčtí však manko na poslední chvíli smazali, když při závěrečné power play srovnal na 3:3  Ondřej Kratěna. Vítězství pak domácím vystřelil ve druhé minutě prodloužení Petr Ton.

Zápasy play-out
Brno - Mladá Boleslav 5:1
Branky:
7., 34., 43. Erat, 36. Procházka, 58. Koreis - 9. Plodek
on-line
Sparta - Kladno 4:3
Branky: 30. Výborný, 42. Treille, 59. Kratěna, 62. Ton  - 12. Bělohlav, 23. Bicek, 32. Kotrla