Rubriky:

Tipsport extraliga

Budeme bojovat, ujišťuje litvínovský gólman Volke před odvetami s Třincem

9. března 2011 11:50

Litvínovští hokejisté sice podlehli třineckým Ocelářům v obou zápasech na jejich ledě, ale poraženecká nálada u nich není na místě. Potvrzuje to i brankář Martin Volke, který je připraven čelit slezskému soupeři i ve středečním a čtvrtečním duelu na severu Čech. „Budeme bojovat,“ tvrdí gólman.

 

Petr Eret, ČTK

Jaké největší ponaučení si berete z obou střetnutí v Třinci?

Mrzí nás hlavně prohra v druhém utkání, které jsme měli dobře rozehrané. Ukázalo se ale, že Třinec má výborný tým od skvělé ofenzivy přes kvalitní obranu až k brankáři. Musíme se vyvarovat vyloučených hráčů, abychom se nedostávali do oslabení tří proti pěti. To je pak těžké ubránit.

Vyrovnali jste se už se zklamáním hlavně z té druhé porážky?

I když Třinec vyhrál, určitě neměl co slavit. A naopak my jsme neupadli do letargie. Zápasy jdou rychle po sobě a není čas na nějaké stesky.

Jak probíhá regenerace?

V pondělí jsme se jen půl hodiny sklouzli na ledě. V úterý následují různé nácviky, ale celkově se toho mezi zápasy moc nenatrénuje. Já jsem se byl v pondělí večer podívat na prvoligovém semifinále v Ústí. Nejen proto, že můj otec je kustodem ústeckého mužstva, ale chtěl jsem vidět v akci i své někdejší spoluhráče. A předpokládám, že se půjdu podívat i na úterní zápas Ústí s Havlíčkovým Brodem.

Jak se vám chytá proti extraligovým hvězdám?

Samozřejmě, že ze Straky, Vlasáka jsem měl v předkole proti Plzni respekt. Stejné osobnosti jsou i v Třinci. Ale na druhou stranu to beru tak, že to jsou také jenom lidi a hraje mužstvo proti mužstvu. Kromě hodně mediálně sledovaných hokejistů si však musím všímat i méně známých hráčů, kteří se chtějí pochopitelně prosadit a upozornit na sebe.

Co by mělo doma proti Třinci platit?

Bojovný výkon a zodpovědná hra odzadu. Musíme hrát svoji hru a čekat na chyby soupeře. Věřím, že středeční zápas zvládneme a vytvoříme si dobrou pozici i pro pokračování série. Osobně si play-off užívám, protože netuším, kdy se do něj znovu dostanu.

Kde budete působit v příští sezóně?

Ježišmarjá, tak to vůbec nevím. To je věc manažerů, jak se dohodnou. Nestavím si žádné vzdušné zámky, ale nechtělo by se mi odcházet nějak daleko z domova, když bydlím v Ústí nad Labem. Denně dojíždím do Litvínova a docela mi to vyhovuje.

Josef Pešout, Právo

  Třinec - Sparta zítra 17:00
20201201T17:00:00+0100
Třinec vs. Sparta
Třinec vs. Sparta
Třinec
Sparta
ČT sport Zlín - Vítkovice zítra 17:00
20201201T17:00:00+0100
Zlín vs. Vítkovice
Zlín vs. Vítkovice
Zlín
Vítkovice
  Litvínov - Ml. Boleslav zítra 17:30
20201201T17:30:00+0100
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..