Trvaj odvrátil debakl s mistrem

VÍTKOVICE

Pětačtyřicet minut Slavia válcovala vítkovické hokejisty a jeho potupnému debaklu zabránil jen fantastický brankář Trvaj. Vítkovice přitom dlouho vedly, ovšem ve všech činnostech lepší tým Pražanů nakonec až drtivou převahu ve třetím dějství zúročil, takže někteří diváci si už začali žádat hlavu kouče Svozila.

Trvaj si musel připadat v první části jako při nácviku střelby na tréninku. Obrana Vítkovic byla hodně děravá, ovšem slavistické střelce, kteří se do šancí dostávali lehce, přiváděl domácí gólman k zoufalství. Branka přesto padla na opačné straně, po chybě hostů ve středním pásmu Kaděra s Burgrem zvládli přečíslení a přelstili nudícího se Hronka.

V úvodu druhé třetiny Hruška rozezvučel tyčku, ale paradoxně Slavia odčarovala Trvaje, který zaznamenal v obou úvodních třetinách po dvaceti úspěšných zásazích, až ve chvíli, kdy její nápor polevoval. Sup se trefil zblízka, pak zakončil přesně průnik zcela nekrytý Hruška a zasloužené vítězství hostů ještě pojistil trefou do opuštěné klece Beránek.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Jen díky Trvajovi jsme nedostali pět gólů za první třetinu. Slavia byl jasně lepší, měli jsme štěstí."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Bušili jsme do soupeře, hráli výborně a čekali jsme jen, kdy prolomíme smůlu v koncovce."

Vítkovice vs. Slavia 1:3
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:3. Branky a nahrávky: 14. Burger (Kaděra) - 45. Sup (J. Beránek, P. Kadlec), 47. D. Hruška (Tomica, P. Martinec), 59. J. Beránek (Kropáč). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4098.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát, Ficenc (49. Dresler), Zápotočný (49. Chmelíř) - Kaděra, Burger, Olesz - I. Padělek, J. Štefanka, Krenželok - Irgl, Hubáček, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Slavia: Hronek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, O. Staněk, Kuntoš, Graňák - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš, Vondrka, Antoš. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.