Kladenští hokejisté pokračují ve spanilé jízdě

KLADNO

Z třetí výhry v řadě se radovalo Kladno, které postupně zdolalo Spartu, v prodloužení vyhrálo v Pardubicích a včera rozstřílelo Třinec. Hosté naopak v posledních třech utkáních nezvítězili.

Kladenští hokejisté pokračují v lovu skalpů. Zatím poslední obětí se stal Třinec.

Třinec začal aktivněji, domácí za ustrašenost a pasivitu ztrestal Martynek, který u levé Orctovy tyče trefil skákající kotouč. Domácí však ještě před první přestávkou srovnali Gardoněm v přesilovce a v druhé části dvěma góly Klimta a Zajíce v rozmezí 42 vteřin strhli vedení na svojí stranu.

I dál se tlačili do útoku a do otevřené třinecké obrany přidali další dvě branky. Hosté byli neškodní, až v poslední třetině korigovali hrozivé skóre, zejména při nedůslednosti domácích obránců. Sami však často nechávali brankáře Horčičku na holičkách, a tak Středočeši bez problémů dotáhli zápas do vítězného konce.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V první třetině jsme nehráli dobře, podržel nás Orct. V druhé části jsme se zvedli a měli zápas pod kontrolou."

Pavel Marek, trenér Třince: "Měli jsme dobrý vstup, plnili jsme taktiku a hráli zodpovědně. Od druhé třetiny jsme vyráběli chyby ve vlastním pásmu, proto nás Kladno přehrálo."

Kladno vs. Třinec 7:3
Třetiny: 1:1, 4:0, 2:2. Branky a nahrávky: 19. Gardoň (Martin Procházka, Kysela), 28. Klimt (Jankových, Kruliš), 29. Zajíc (Malena, Lažo), 34. Kalla (Bílek, P. Kasík), 39. M. Hořava (V. Čech), 50. Kalla (Bílek), 56. Horna (Lažo, Zajíc) - 16. Martynek (Zadina, Malinský), 45. Polanský (Bordowski, Malinský), 52. Martynek (Zadina, Melenovský). Rozhodčí: Rejthar - Český, Pospíšil. Vyloučení: 5:4, navíc J. Dlouhý (Kladno) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3837.
Kladno: Orct - Zeman, P. Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma, Malena, J. Dlouhý - Kysela, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Kalla, M. Hořava - Jankových, Pazourek, Klimt - Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Třinec: Horčička - Houdek, Malinský, Žabka, R. Procházka, Jan Kudrna, F. Štefanka, Hunkes - Zadina, Martynek, Vítek - Janků, Skořepa, Pavelek - Ivan, Melenovský, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: P. Marek, Mach.