Tipsport extraliga

Pardubice zachránily remízu ve Znojmě

26. října 2003 21:03 - ZNOJMO

Znojemští přišli v závěru utkání s Pardubicemi o dvougólový náskok, přesto si udrželi domácí neporazitelnost. Mírnou převahu si vynutili hosté a gólman Duba musel likvidovat střely Razingera a Sýkory, 14 vteřin před sirénou však už Sýkora zblízka otevřel při přesilovce skóre.

Prostřední dvacetiminutovka naopak vyšla lépe domácím. Němeček našel přesnou přihrávkou od bočního mantinelu neobsazeného Urama, který nedal brankáři Svobodovi šanci.

Pak mělo Znojmo 93 vteřin výhodu dvojnásobné početní převahy a Benák získal svému týmu dělovkou od modré čáry vedení. Hra výrazně nabyla na dramatičnosti.

Na začátku poslední části ujel v oslabení domácí Pucher a střelou pod horní tyč zvýšil na 3:1, Pardubičtí ovšem v rozpětí čtyř minut srovnali a vynutili si prodloužení. V něm už gól nepadl.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Za stavu 3:1 jsme přišli kvůli zbytečným vyloučením o vedení. Ani remízu s lídrem soutěže však nepovažujeme za ztrátu."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "První dvě třetiny se hrál velice kvalitní hokej. Těší mě, že jsme se za nepříznivého stavu zvedli. Bod bereme."

Znojmo vs. Pardubice 3:3 pp
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2 - 0:0. Branky a nahrávky: 24. Uram (Němeček), 30. Benák (P. Pucher), 44. P. Pucher (Křetinský) - 20. P. Sýkora (Čáslava, Janecký), 47. Kolář (Průcha), 51. A. Novotný (Duben). Rozhodčí: Venglář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:8, navíc Snopek (Znojmo) na 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5068.
Znojmo: Duba - Křetinský, Havíř, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš - P. Pucher, Barus, Uram - Pardavý, Rataj, Plášek - Milan Procházka, Ludvík, Erat - Mareš, Haman, Hradecký. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.
Pardubice: A. Svoboda - Zábranský, Mudroch, Čáslava, Pácal, A. Novotný, Duben, Podhradský, Linhart - Jaroslav Kudrna, Dopita, Lubina - P. Sýkora, T. Divíšek, Janecký - Mrázek, Razingar, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Říha, Seidl.