Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Sparty by prý mohl vést současný kouč Pardubic Jandač

11. března 2011 11:30 - PRAHA

Uznávaný kouč Josef Jandač by podle informací deníku Sport mohl vést od nové sezóny hokejisty pražské Sparty, pro které skončila současná sezóna zklamáním v podobě účasti ve skupině o udržení. Asistentem současného trenéra Pardubic a zároveň bývalého asistenta reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky, by se pak měl stát Richard Žemlička, jedna z největších postav sparťanské historie.

 

Petr Horník, Právo

Podle Sportu je již dohoda, po níž dlouho toužil sparťanský generální manažer Petr Bříza, již připravena a stačí jen doladit její detaily. Pak by podpisu smlouvy nemělo nic stát v cestě a Jandač nastoupí jako nový hlavní kouč na střídačku slavného klubu.

Přestože má mezi oběma stranami již existovat ústní dohoda o spolupráci, Jandač je opatrný. "Neslyším o tom poprvé. Ale já se teď soustředím výhradně na Pardubice a na naše play off . Myslím, že jsme tam ještě neřekli poslední slovo. A vždycky jsem řešil svou budoucnost až po sezóně a teď tomu nebude jinak," řekl listu Jandač.

Podobně tajemný zůstává zatím i Bříza. "Samozřejmě se zabýváme složením celého realizačního týmu, posilujeme sportovní úsek s výhledem na další roky. Ale co se trenérů týče, zatím konkrétní jména komentovat nebudeme, protože se jedná jen o spekulace," prohlásil Bříza.

Sparta touží co možná nejrychleji napravit blamáž z probíhající sezony, kdy hvězdný kádr zklamal a místo očekávané jízdy za titulem nasměroval klub do skupiny o udržení. I proto by se měl sportovním manažerem brzy oficiálně stát Otto Sykora, který šéfoval německému Norimberku, s Břízou již nyní spolupracuje a podílí se na výběru posil.

Pokud se Jandač skutečně stane novým trenérem Sparty, velmi pravděpodobně bude jeho asistentem dlouholetá opora a kapitán Pražanů Žemlička, jenž si trénování vyzkoušel v první lize u mužstva Berouna. "Nabídka Sparty se neodmítá. Když by přišla, šel bych do toho," ujistil již před časem Žemlička.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..