Rubriky:

Tipsport extraliga

Zakopaný pes byly pro Budějovice přesilovky, řekl vítkovický dlouhán Malík

14. března 2011 10:32 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Deset sezón poznával nejlepší hokejovou ligu světa. Téměř dva metry vysoký obránce Marek Malík hrál ve čtyřech klubech NHL. To je ale minulost. V neděli postoupil ostravský rodák s Vítkovicemi do semifinále play off extraligy, České Budějovice prohrály 2:4 na zápasy. „Rozhodlo i trochu štěstíčko,“ přiznal s úsměvem po zápase pětatřicetiletý zadák.

 

Petr Sznapka, ČTK

V šestém utkání hrály Budějovice v první třetině deset minut v početní výhodě, ale gól nedaly...
Myslím, že to byl klíč k zápasu. Na začátku jsme jim dali několik přesilovek a nevyužít to pětkrát za sebou v šestém rozhodujícím utkání play-off, v tom pro ně byl určitě zakopaný pes. Pro nás bylo super, že jsme to ubránili, pak jsme dali dva góly a ve zbytku už to udrželi.

V celé sérii nepadalo hodně gólů, čím si to vysvětlujete?
Narazily na sebe dva vyrovnané mančafty a celá ta série byla hodně vyrovnaná a kvalitní co do výkonů v zápasech. Někdy to byl více boj než hokej, ale já jsem počítal s tím, že to bude vyrovnaná a napínavá série až do konce. Rozhodlo i trochu štěstíčko.

Kolik vám tato série vzala sil?
Každé první kolo play-off bývá vždycky nejhorší, protože všichni mají hodně sil. Jak jsme na tom my, to uvidíme asi nejlépe v dalším kole.

Ve dvacáté minutě jste vstřelil druhý gól, jak jste to viděl?
Viktor (Ujčík) to zavezl a trochu stáhl jejich křídlo, které mě mělo bránit, pak mi to dal a mně se tam úplně otevřel prostor, tak jsem to tam jen napálil, protože tam před bránou navíc clonili dva naši hráči. Ruda Huna tam odvedl perfektní práci cloněním a Honza Káňa byl zase připravený na dorážku, ale trošku se štěstím to rovnou prošlo mezi nohama. Myslím ale, že i kdyby to neprošlo, tak by z toho byla gólová příležitost, takhle to potřebujeme hrát.

Oba nedělní góly zařídili obránci, to vás musí těšit, ne?
Útočníci nás drželi celou dobu, tak jsme jim to dnes trochu ulehčili a vzali to na sebe.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..