Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisty Zlína bude v příští sezóně trénovat Vlach

18. března 2011 11:29 - ZLÍN

Novým trenérem hokejistů Zlína bude Rostislav Vlach. Ve funkci nahradí odcházejícího Zdeňka Veneru, kterému dosud dělal asistenta. Osmačtyřicetiletý Vlach si vybral za asistenta o devět let mladšího Josefa Turka, s nímž už v minulosti trénoval krátce ve Vsetíně. Turek v posledních osmi letech vedl juniory, naposledy působil ve Slovanu Bratislava. Oba uzavřeli smlouvu na jeden rok bez opce.

 

Zdeněk Němec, ČTK

"Naše spolupráce byla velmi dobrá. Turek je nesmírně pracovitý a má bohaté zkušeností s mladými hráči," uvedl na páteční tiskové konferenci Vlach, který vedl zlínský tým jako hlavní kouč čtyři měsíce už v úvodu roku 2008.

Turek chce vnést do mužstva nový impulz. "Nebudu stát bokem. Domluvili jsme se na spolupráci v zápasech a v přípravě. Na všem se budeme podílet společně," řekl Turek, který vedl reprezentační sedmnáctku i osmnáctku a také juniory Vsetína a Slavie Praha.

Úkolem nové trenérské dvojice bude posunout zlínský hokej k vyšším metám. Od roku 2005 klub navzdory dobrým výsledkům v základní části nikdy nepostoupil ze čtvrtfinále. "Nyní se zaměříme na složení kádru pro příští sezónu. Budeme jednat s hráči loňského kádru, kteří nemají smlouvy na příští sezónu a jsou pod opcí. Naším cílem je vybudovat perspektivní tým, do kterého zařadíme i mladé hráče. V průběhu dubna musíme vyřešit i místa brankářů," nastínil Vlach nejbližší úkoly.

Čajánek hlavní posilou 

Jednou z hlavních posil zlínského týmu by mohl být v příští sezóně slavný odchovanec Petr Čajánek. "Máme o něj dlouhodobý zájem. Záleží na jeho rozhodnutí, zda bude pokračovat v Rusku. Nemůžeme s ním zatím jednat, neboť je do konce dubna pod smlouvou," uvedl jednatel klubu Patrik Kamas na adresu útočníka Petrohradu.

Novým sportovním manažerem extraligového týmu se stal Jiří Šolc.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..