Rubriky:

Tipsport extraliga

V Pardubicích se chystají čarovat. Terčem má být vítkovický fakír Málek

24. března 2011 10:23 - PRAHA

Tři ve třech. Nic více. Přesně tolik gólů vstřelili hokejisté Pardubic v semifinále s Vítkovicemi za sto osmdesát minut. Dvakrát z toho došlo i na stav nejbídnější - tedy nulu. I proto prohrávají v sérii 1:2 na zápasy. Brankář Roman Málek si na úřadujícím šampiónu vylepšuje statistiky a zapisuje se do historických tabulek. „Věřím, že ho odčarujeme,“ přeje si pardubický asistent trenéra Pavel Hynek před dnešním duelem.

 

Alexandra Mlejnková, ČTK

Vítkovický gólman si ve dvou čistých utkáních připsal čtyřiašedesát zákroků. Marná snaha byla ho překonat, nic se neujalo. A to ani v Pardubicích, kam Málek nerad jezdí. Přesto on po zápase kynul radostí fanouškům.

„Je to frustrace, nechodíme před bránu a neděláme tam zmatek, hrajeme po rozích,“ pověděl obránce František Kaberle. „Naše hra musí být lepší, není to o Málkovi, ale o nás,“ zdůrazil.

Musíme se poučit, varuje Hynek 

S jeho pohledem souhlasí i trenér Hynek. Málo důrazu, hra po rozích, obětavost soupeře. Z toho všeho vychází - tří zápasy a tři vstřelené góly. „Výsledek i výkon je pro nás zklamáním, musíme se z toho poučit a vyčistit hlavy, zítra se musíme vrátit do série. Musím ale také ocenit hru soupeře, moc nám toho neumožnil,“ přiznal kouč.

Jeho vítkovický konkurent byl naopak spokojený a v jedné větě prakticky shrnul celé středeční zápolení. „Hrál se výborný hokej, rozdíl byl v produktivitě,“ pravil Mojimír Trličík. Krátké, jasné, výstižné a vše říkající.

Když Pardubice prohrály zahajovací souboj této série ve Vítkovicích, na tiskovou konferenci přišel za Pardubice Hynek. Po výhře hlavní trenér Josef Jandač. V rámci pravidelného střídání na třetí setkání otázek a odpovědí dorazil Hynek. A opět se musel zpovídat z nuly.

Pardubicím chybí důraz 

„Připadám si jako ve Vítkovicích po prvním utkání. Když bych to měl říci stručně, což mi někdy dělá problém... snažím se trochu odvést pozornost,“ smál se situaci a hledal v delším monologu správnou odpověď.

„Nebrzdili jsme před gólmanem, nešli jsme do mlýnice, střely od obránců byly zablokované soupeřem, který hraje maximálně obětavě. Mnohdy jsme ani nebyli před bránou. Hlavní, co musíme zlepšit, je důraz v osobních soubojích a kolem brány,“ dopověděl nakonec myšlenku Hynek.

Dnes mají Pardubice další pokus na odčarování Málka. Zatím on je oním fakírem a soupeř učněm.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..