Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice by pomohly hokejovému klubu, pokud bude v zisku

30. března 2011 16:14 - PARDUBICE

Pardubice by mohly pomoci extraligovému hokejovému klubu Eaton, pokud by se mu podařilo zlepšit hospodářské výsledky. Klub za sebou vleče z minulosti vysokou kumulovanou účetní ztrátu a majoritní akcionář podnikatel Roman Šmidberský, se snaží dosáhnout snížení nájmu za užívání ČEZ arény. Podmínkou je ale hospodaření v černých číslech, řekla dnes novinářům primátorka Štěpánka Fraňková.

 

www.arenapce.cz

"Chtěli bychom, aby klub skončil v určitém zisku, který bychom ještě znásobili poté, co uvidíme dobrou vůli a dobré hospodaření, snížením nájemného. Například při zisku jeden milión přidáme snížením nájemného další milión," uvedla Fraňková.

V minulých letech již radnice snížila nájemné z původních 13 miliónů korun na dnešních devět miliónů. V nájemném splácí loňský mistr extraligy Městskému rozvojovému fondu i dluh téměř 130 miliónů korun za dostavbu hokejové arény.

Město se podle Fraňkové nezříká zodpovědnosti za špatné ekonomické výsledky klubu v minulosti, při trvale dobré spolupráci se nebrání i postupně navyšovat základní jmění společnosti. Požaduje však po hokejistech úspory a dobrou vůli ke zlepšení hospodaření.

Šmidberský koupil od města 50,11 procenta klubu v květnu 2008 za 25 miliónů korun. Menší podíly patří soukromým osobám, město nadále drží takzvanou blokační minoritu 34 procent. Její prodej Šmidberskému vedení radnice nedávno odmítlo.

Podnikatel v prohlášení zveřejněném na webu hokejového klubu uvedl, že kumulovaná účetní ztráta byla v okamžiku koupě klubu vyšší, než město udávalo. Namísto 39 miliónů činila 63 miliónů korun. Primátorka nové údaje uznává, zdůvodnila je dřívějším chybným vedením účetnictví.

Ke dni převzetí majoritního podílu vykazoval hokejový klub závazky po splatnosti ve výši 28 miliónů korun, dluhy se průběžně stále mění. Podle náměstka primátorky Jiřího Rozinka (ČSSD) ale cash flow klubu není ohroženo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..