Tipsport extraliga

Zdecimovaná Sparta veze výhru z Třince

28. října 2003 20:40 - TŘINEC

Torzo Sparty uspělo v 18. kole extraligy na ledě Třince díky obětavému hokeji a brankáři při nestejném počtu hráčů na ledě. Za domácí chytal vypomáhající havířovský Vojtek, jenže jeho spoluhráčům v šancích chyběl důraz, a tak Třinec ani počtvrté v řadě nevyhrál.

Po opatrné první třetině ujel v úvodu druhé části v oslabení extřinecký Marek a bez problémů skóroval. Naopak na Břízu nevyzrál Melenovský a v téměř minutové přesilovce pěti proti třem ani Pletka.

Sparťanskou sílu v přesilovkách potvrdil Kratěna, když zakončil krásnou akci Výtiska se Šimíčkem. Třinec chtěl útočit, ovšem přes pozornou obranu hostů se těžko dostával k zakončení.

Vedení hostům zvýšila teč Bakuse, na což pak odpověděl Král, který pokazil Břízovi čisté konto, ale poslední slovo měl při power-play Ocelářů trefou do prázdné branky Kratěna.

Pavel Marek, trenér Třince: "Zabrzdil nás gól obdržený při oslabení hostů, druhým klíčovým momentem byla nevyužitá dvojnásobná přesilovka."

Kamil Konečný, asistent trenéra Sparty: "Spokojeni jsme s výsledkem, bojovným výkonem i aktivním přístupem."

Třinec vs. Sparta 1:4
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Branky a nahrávky: 57. Král (Pletka, Zadina) - 21. Marek (Výtisk), 34. Kratěna (Šimíček, Výtisk), 50. Bakus (Bartečko, Jan Hanzlík), 59. Kratěna (Marek, Šimíček). Rozhodčí: Homola - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4620.
Třinec: Vojtek - Houdek, Jančařík, Hunkes, Malinský, F. Štefanka, Žabka (42. R. Procházka) - Janků, Skořepa, Pavelek - Martynek, Král, Pletka - Bordowski (43. Zadina), Polanský (41. Ivan), Zbořil (22. Melenovský). Trenéři: Marek, Mach.
Sparta: Bříza - Výtisk, Řezníček, Sloboda, Jan Hanzlík, J. Kasík, Srdínko - Kratěna, Marek, Špilár - Jantovský, Šimíček, Eiselt - Bartečko, Bakus, Hlouch. Trenéři: Hadamczik, Konečný.