Hokejový útočník Marosz z Vítkovic dostal jednozápasový trest

Vítkovický útočník Rostislav Marosz dostal jednozápasový trest za faul na Adama Gajarského z Komety Brno a vynechá dnešní utkání hokejové extraligy na ledě Liberce. Marosz v nedělním souboji 18. kola ve třetí třetině "sekl" soupeře hokejkou a od rozhodčích dostal vyšší trest. Dnes mu disciplinární komise soutěže dodatečně ještě zastavila činnost.

Vítkovický Rostislav Marosz se raduje z vítězného gólu v prodloužení v zápase 17. kola Tipsport extraligy se Spartou,

"Ve zjevné reakci na předchozí přistrčení a mimo přímý souboj o kotouč vědomě sekl protihráče do oblasti rozkroku," okomentoval trest předseda komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě. Vyšší trest nedostal Marosz proto, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Gajarský zápas bez zranění dohrál.

Vítkovice i vinou Maroszova trestu zápas prohrály. Kometa v přesilovce vstřelila dvě branky, vyrovnala v normální hrací době na 2:2 a následně zvítězila po samostatných nájezdech.