Rubriky:

Tipsport extraliga

Trenér hokejistů Komety Lubina po sezóně v Brně končí

31. března 2011 21:33 - BRNO

Trenér extraligových hokejistů Komety Ladislav Lubina po sezóně ukončí své působení v Brně. Vedení klubu mu dnes oznámilo, že s ním neprodlouží smlouvu, která mu vyprší koncem dubna. Jméno nového trenéra odtajní klub v příštím týdnu. V kuloárech se spekuluje o Zdeňku Venerovi, který skončil ve Zlíně. Ten ale informaci nepotvrdil a údajně má i nabídky ze zahraničí.

 

Petr Hloušek, Právo

Lubina společně se svým asistentem Svatoplukem Číhalem ještě povede naposledy Kometu Brno v pátečním závěrečném utkání skupiny o udržení v Praze proti Spartě.

"O mém konci v Brně je už rozhodnuto. Bavil jsem se o tom dnes ráno s vedením," poznamenal Lubina, který už v předstihu tušil, že po nevydařené sezóně a konečném jedenáctém místě bude mít těžkou pozici s prodloužením smlouvy.

Do Brna přišel před před necelými sedmnácti měsíci v roli asistenta hlavního kouče Vladimíra Jeřábka. Při jejich angažování byla Kometa beznadějně poslední. Společně s dalším asistentem Mojmírem Trličíkem tým zvedli a bezpečně v minulé sezóně provedli skupinou o udržení až ke konečnému jedenáctému místu. Po sezoně asistent Trličík zamířil do Vítkovic, kde tým v roli hlavního trenéra přivedl až do finále letošní extraligy.

Brno nevyšla druhá polovina extraligy

V této sezóně Brňané výrazně posílili a celou první polovinu extraligy zářili. Jenže od začátku prosince po sérii porážek se dostal tým do málo vídané vleklé krize a postupně spadl z druhého místa až do skupiny o udržení. Už začátkem ledna na vlastní žádost odstoupil z funkce Vladimír Jeřábek a Lubina se posunul do role hlavního kouče.

"Bral jsem jako výzvu převzít tým v roli hlavního trenéra. Nečekal jsem ale, že je mužstvo až v takové krizi. Dělali jsme všechno pro postup do play off, ke kterému nám chyběly tři body. Z této sezony budu hodně dlouho čerpat," přiznal Lubina, který ale nechce ventilovat na veřejnost příčiny poklesu formy. Svůj poznatek bere Lubina jako interní záležitost klubu. Na Brno bude i navzdory nevydařené sezoně vzpomínat dle svých slov v dobrém.

"Našel jsem spoustu přátel i lidí zapálených do hokeje. Mrzí mě, že se nám to nepodařilo dotáhnout do play-off. To je jediná kaňka na údobí, které jsem v Brně strávil. Bylo ale těžké přebrat tým v polovině sezony," dodal Lubina, jenž se těší na svou budoucí práci, při níž bude moci odpovídat za celoroční chod mužstva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..