Nové akvizice Slavie se činily

Slavii ke třem bodům přivedla povedená první třetina, polovinu jejích gólů navíc dali Kropáč s Vondrkou nedávno získaní v hráčských výměnách. Úvodní nápor mistra korunovala právě Kropáčova šikovnost, díky níž před úvodním gólem obral o puk Ludvíka a při druhém využil k odrazu kotouče za brankovou čáru nohy gólmana Duby.

Rozjeté slávisty v brance znovu s Hronkem v brance v ofenzívní euforii nezabrzdila ani přesilovková dorážka Pláška a ještě 17 vteřin před první sirénou se nadvakrát prosadil důrazný Sup.

Do druhé třetiny poslali znojemští trenéři na led místo nejistého Duby Slávika. Hra se pak rozdrobila sedmi vyloučeními, ale žádný ze soupeřů si v přesilovkách šance nevytvářel, a to hráli Pražané 27 vteřin v pěti proti třem.

Když se však na začátku třetí části slalomem mezi beky k prvnímu gólu v novém působišti propracoval Vondrka, bylo o rozdělení bodů jasno. Znojemští ještě zabojovali, ale jejich naděje zadusil střelou do odkryté klece Antoš.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Jsme maximálně spokojeni, snad jen škoda výpadku a obdržených gólů v závěru."

Pavel Pazourek, trenér Znojma: "Odehráli jsme dobře pouze druhou třetinu, jinak jsme byli ve všem slabší."

Slavia vs. Znojmo 6:3
Třetiny: 3:1, 0:0, 3:2. Branky a nahrávky: 8. Kropáč, 12. Kropáč (P. Martinec), 20. Sup, 42. Vondrka (Klepiš), 51. J. Novák (R. Dlouhý), 57. Antoš (Vondrka, Klepiš) - 10. Plášek (Pardavý, Rataj), 52. Uram, 56. Rataj. Rozhodčí: Mikula - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 3203.
Slavia: Hronek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, O. Staněk, Kuntoš, Graňák, od 21. min. navíc D. Pojkar - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Klepiš, Vondrka, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Znojmo: Duba (21. Slávik) - Snopek, Havíř, R. Němeček, Benák, Prošek, Mojžíš - Barus, P. Pucher, Uram - Pardavý, Rataj, Plášek - Erat, Ludvík, Milan Procházka. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.