Tipsport extraliga

Pardubice počtvrté nevyhrály

28. října 2003 21:21 - PARDUBICE

Pardubické trápení se protahuje, lídr tabulky počtvrté za sebou nepoznal radost z vítězství, když nedokázal porazit Vítkovice. Přitom šel snadno do vedení. Rychlý přesun z obranného pásma s přečíslením předvedla formace mladíků zakončenou gólovou trefou Průchy v 6. minutě.

Domácí polevili a přišel trest z hole Burgra, který mezi kruhy trefil pravý horní růžek Svobodovy klece. Vítkovice ničily domácí rozehrávku v samém zárodku a těžily z nepřesností, což Tomášek potvrdil otočením skóre v závěru první třetiny.

Ve 21. min. aktivní Burger dokonce mohl zvýšit vedení, ale Svoboda byl proti a vyrovnání v přesilové hře zařídil Mrázek. Od poloviny utkání Pardubice viditelně zvýšily obrátky, přitvrdily a zatlačily svého soupeře do defenzívy, avšak bez gólového efektu.

Rozuzlení nepřinesla ani třetí dvacetiminutovka v níž si připravili hosté překvapivě více šancí v podání Tomáška či Hubáčka.

Tutovku Koláře pak v 56. min. kryl Trvaj s přehledem a Průchova střela do tyče v 60. min. prodloužení neodvrátila. Ani v něm se nerozhodné skóre neměnilo.

Pardubice - Vítkovice 2:2 pp
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 - 0:0. Branky a nahrávky: 6. Průcha (Koukal, Kolář), 27. Mrázek (Lubina, Dopita) - 8. Burger (Hubáček, Kaděra), 18. M. Tomášek (I. Padělek, A. Padělek). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 8850.
Pardubice: A. Svoboda - Zábranský, Linhart, Podhradský, A. Novotný, Duben, Mudroch, Pácal - Mrázek, Dopita, Pištek - P. Sýkora, T. Divíšek, Lubina - Kolář, Koukal, Průcha - Jaroslav Kudrna, Mikeska, Janecký. Trenéři: Říha, Seidl.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát, Ficenc, Dresler - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, A. Padělek, Olesz (41. Krenželok) - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.