Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Kohn: Pohár je blízko, ale i daleko

12. dubna 2011 11:19 - TŘINEC

Zkušenosti jsou v play-off devízou Třince. Doslova nabitý od hlavy po paty je jimi Ladislav Kohn. Šestatřicetiletý útočník proto varoval před neviditelným nebezpečím, které může hrozit Třinci v dnešním pátém pokračování finálové série.

 

René Volfík, ČTK

„Nesmíme myslet na to, že vedeme 3:1, protože to vede k sebeuspokojení a byla by to cesta do pekla,“ vykládal forvard, který byl v loňské sezóně nejlepším hráčem Ocelářů podle kanadského bodování a část letošní promarodil s kolenem. V play-off ale už znovu vyčnívá se čtyřmi góly a jedenácti nahrávkami.

Brilantní technik zažil finále play-off v zámoří před devíti lety, ale jenom jako náhradník Detroitu. Přesto zažil se Stanley Cupem oslavy a dnes by rád zvedl nad hlavu i trofej pro českého mistra.

„V sobotu v ČEZ Aréně jsme si při rozcvičování zahráli fotbálek. Bylo to blízko vystaveného poháru. Díval jsem se na něj a říkal si, jak je ode mne blízko, ale zároveň jak je daleko. Snad se to už dneska změní a bude náš,“ pousmál se Kohn.

Sérii z  0:3 jednou někdo otočí, stejně jako v zahraničí

„Pořád slyším, že stav 0:3 na 4:3 u nás ještě nikdo neotočil,“ pokračoval Kohn. „Já ale říkám, že se to ale stát může a jednou se to také stane, stejně jako v jiných zahraničních ligách. Proto je důležité dobře se připravit, protože pak je menší pravděpodobnost, že se přivalí něco špatného.“

Centr druhého třineckého útoku neváhal označit vítězství Vítkovic ve čtvrtém zápase za zasloužené. „V sobotu daly do boje úplně všechno. My jsme zaostali v koncentraci, dopustili se zbytečných chyb. Proto se štěstí přidalo na jejich stranu.“

Kohn odehrál 183 utkání v NHL a 284 ve finské lize za Espoo, v extralize má na kontě téměř stovku startů a má jasno, jak si dnes musejí Oceláři počínat. „Nesmíme podcenit ani jediné střídání. Chce to, aby se celý tým semknul a hrál poctivý hokej od začátku až konce.“

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..