Rubriky:

Tipsport extraliga

Tohle stříbro má lesk zlata, trefně pojmenoval sezónu Vítkovic kapitán Burger

14. dubna 2011 12:02 - TŘINEC

Prohráli finále. Hned jedenáct hráčů stejný pocit dokonce zažívalo druhý rok po sobě. Přesto byste ve tvářích vítkovických hokejistů po úterní porážce s mistrovským Třincem marně hledali pocity hořkosti. Počáteční zklamání z porážky rychle vystřídalo zadostiučinění z povedené sezóny. Vždyť kdo by před sezónou tipoval Vítkovice na obhajobu stříbrných medailí.

 

Petr Sznapka, ČTK

Po loňské porážce ve finále s Pardubicemi opustil Vítkovice známý kouč Alois Hadamczik a pět českých či slovenských reprezentantů (Štěpánek, Sičák, Stehlík, Štefanka, Kvapil). Navíc se přidaly potíže s financemi, které schopný management sháněl na poslední chvíli. Tým převzala dvojice extraligou neprotřelých trenérů a optimističtěji naladění odborníci tipovali, že klub bude rád za postup do play off.

Jenže ostravští hokejisté to všem chytrým prognózám pořádně natřeli. V základní části skončili na třetím místě s druhým nejvyšším počtem nastřílených branek a úspěšně to rozjeli i ve vyřazovací části. Ve čtvrtfinále vyřadili České Budějovice, pak vrátili Pardubicím loňskou porážku, a teprve ve finále se sklonili před silným a bohatým sousedem z Třince.

Ujčík se fotil s pohárem

Loni nesli Vítkovičtí porážku ve finále těžce, o rok později jim smutek vydržel jen chvíli. I Viktor Ujčík, kterého svírala křivda za vyloučení v první třetině, se po zápase v útrobách třinecké arény hrdě fotil se spoluhráči před pohárem pro druhé místo. Před sezónou odepisovaný tým se dal skvěle dohromady a nebyl daleko od toho, aby po dlouhých 30 letech zase slavil titul.

Hokejisté Vítkovic po letošním finále extraligyHokejisté Vítkovic po letošním finále extraligyfoto: ČTK/Petr Sznapka

"Tahle sezóna byla vynikající. Každý nás tipoval do playout a my dokázali dojít až do finále. Máme skvělé hráče jako Marek Malík, Jirka Burger, Roman Málek, to jsou kapacity českého hokeje. Ti nás mladé vedli. Sešli jsme se skvělá parta jak mladí, tak starší hráči. Sedli jsme si jak v kabině, tak mimo led," rozplýval se v rozhovoru pro Sport.cz mladý útočník Jan Káňa, nejlepší nováček sezóny.

"Kdyby mi někdo v květnu nebo v červnu řekl, že budu mít zase na krku stříbrnou medaili, tak bych si o tom člověku myslel, že je blázen. Nám se to povedlo, takže pro mě má ta stříbrná medaile trochu odlesk zlata. A myslím, že by jsme to stříbro měli ještě pořádně oslavit, protože to čekal málokdo. Před sezónou byly naše ambice a očekávání trochu jinde," řekl i kapitán Vítkovic Jiří Burger.

Velká vůle něco dokázat

Jeden z lídrů Vítkovic zároveň ocenil práci nové trenérské dvojice Trličík, Moták, která prý měla na mužstvo velmi pozitivní vliv. "Nastolili nějaký trend a myslím, že jsme si všichni sedli i lidsky, všechno do sebe během sezóny zapadalo. Zavedli spoustu nových věcí, které přispěly k našemu úspěchu. Já jsem například za celou svou kariéru nezažil takovou letní přípravu," vyznal se 33letý útočník, jenž si právě odkroutil už svou sedmnáctou sezónu v extralize.

A v podobném duchu mluvili i další. "Já v létě trénoval sám, ale když jsem pak přišel k týmu, tak jsem viděl, jak velká vůle tam je něco dokázat," potvrdil další zkušený hráč Viktor Ujčík, který je přesvědčen o tom, že tahle parta je schopna něco dokázat i v příští sezóně. "Když tenhle tým zůstane pohromadě včetně trenérů, tak pevně věřím, že máme velkou šanci příští rok udělat zase úspěch. I když to může znít jako fráze, tak jsme opravdu tým," dodal.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..