Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinec není tým hvězd, tohle dělají média, upozorňuje zlatý trenér Marek

14. dubna 2011 17:22 - TŘINEC

Zmáčený, unavený a šťastný. Koktejl stavů a pocitů si prožíval vítězný trenér Pavel Marek. S Třincem vybojoval první hokejový titul v historii. Mužstvo, které se drželo v popředí celou sezónu, po měsících bojů vystoupalo až na vrchol. Tým s velkými jmény kraluje. I když... „Hvězdy z toho dělají média. Nechci nikoho snižovat a zvyšovat. Já chci mluvit o týmu,“ odmítá kouč hovořit o hvězdné šatně.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jako hráč Pavel Marek vybojoval dva tituly s Pardubicemi. Nyní poznal pocity i z druhé strany. A podle jeho slov si prožil nápor na své nervové ústrojí. „Hráč je jiná pozice, ten ze sebe stres vybije, ale na střídačce musíte být neustále ve střehu, pracovat, přemýšlet, abyste neudělal nějakou chybu, k tomu samozřejmě krotit emoce,“ přiznal za pár dnů třiapadesátiletý trenér, na kterého hráči v úterý v šatně vylili desítky litrů vody. Slavil se přece titul.

„Snažil jsem se vždycky sportovat, v člověku se stres kumuluje. Před pátým finále jsem jezdil s old boys hodinu a půl na ledě, snažil jsem se to ze sebe vypotit,“ přiznal Marek lék na uvolnění. Ten poslední a nejúčinnější přišel s konečnou sirénou sezóny 2010/2011.

V loňském play-off Třinec vypadl ve čtvrtfinále s budoucím mistrem. Po pěti utkáních bylo hotovo. V prvním zápase Pardubice prohrály, pak je zastavil až titul. „Tým šel nahoru, neustále se posiloval, ale narazili jsme na neskutečně silný mužstvo s Dominikem Haškem. Potom se loňská sezóna mediálně znegovala, i když hráli kluci taky skvěle,“ zavzpomínal na minulý ročník nejvyšší soutěže Marek.

Hokejisté Třince slaví premiérový extraligový titul.Hokejisté Třince slaví premiérový extraligový titul.foto: ČTK/Jaroslav Ožana

Od začátku letošního putování měl tým jasný cíl - vyhrát. Bonk, Varaďa, Kohn, Růžička, Krajíček, Hrabal. Jména a zkušenosti, které měla pomoci dojít na vrchol. „Říkali jsme, jdeme jasně za tím, chceme ligu vyhrát, a to se mi na klucích strašně líbilo, oni to tak brali. Kdybychom nebyli stále na čele a spadli jsme, tak oni by to brali jako osobní neúspěch. Nenechali jsme se zdeptat pověrami, že kdo vyhraje Prezidentský pohár, tak nevyhraje extraligu. Říkal jsem jim, tím se nezabývejte, to je pryč, teď je tu play-off,“ připustil nevyšší mety trenér, který ale odmítá, že měl v týmu hvězdy.

„Hvězdy z toho dělají média. Nechci nikoho snižovat a zvyšovat. Já chci mluvit o týmu. Samozřejmě, že v play-off vyběhla velká hvězda Martin Růžička, ten se ukázal jako opravdu hvězda na vzestupu, hvězdně zachytal Peter Hamerlík. Jinak ale vítězství patří týmu, ne hvězdám,“ upozornil Marek.

Složení týmu se začne řešit později 

Právě útočník Martin Růžička nejvíce zazářil. A to ne jen v Třinci, na území Slezska. V bodování nebylo lepšího v celé soutěži. Bodování play-off vyhrál s náskokem čtrnácti bodů.

„Já o něm nikdy nepochyboval. To vše je jeho obrovskou pílí, proto jsme ho sem brali, on pracuje pro mužstvo, je vtažený do hry,“ vyzdvihl úřadujícího mistra světa z Německa trenér.

V Třinci se i dnes ještě někde slaví, ale za pár dní se začne myslet nad dalším ročníkem extraligy. Zůstane Růžička, kdo odejde, jaký bude tým? „To je předčasná věc, to budeme řešit později, ale mužstvo je stabilizovaný, velké pohyby by neměly nastat," pověděl Marek.

A další souznění Růžičky s Třincem? "Byl bych špatný člověk, kdybych mu nepřál, aby hrál NHL,“ dodal Marek.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..