Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágr spasil Kladno, hokej zůstane ve městě

18. května 2011 14:03 - KLADNO

Dobrá zpráva pro všechny příznivce hokejového Kladna. Vedení středočeského města se totiž ve středu dohodlo s Jaromírem Jágrem a jeho otcem na pokračování extraligového hokeje. Obě strany se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu, další detaily chystané spolupráce připraví právníci.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Zpracovaný projekt poté právníci předloží ke schválení radě města a zastupitelstvu, řekl ČTK Vilém Frček z kladenského magistrátu. Podle Frčka obě strany do podpisu smlouvy nebudou zveřejňovat bližší informace.

Extraligový klub by měl devětatřicetiletý Jágr řídit společně s Otakarem Černým mladším, jenž se do klubu po roce a půl vrátí. V prosinci 2009 skončil ve funkci generálního manažera poté, co do klubu přišel na pozici výkonného ředitele bývalý primátor Kladna Milan Volf. Ten naopak končí nyní.

Jak přesně se bude na chodu klubu podílet sám Jágr, není momentálně známo. Bude to záviset na jeho dalším angažmá. "Teď nevím, jestli budu hrát v Rusku, v NHL anebo v Čechách. Jediné, co můžu říct, že klub budu řídit, budu tam jednatelem společně s Otakarem Černým mladším. Doufám, že nám to půjde, bude to pro mě nová zkušenost a jsem na to připravený," cituje Jágra denik.cz.

Podle dřívějších vyjádření vedení města se změní status klubu na společnost s ručením omezeným, v níž by menšinový podíl vlastnilo právě město a většina klubu by patřila Jágrovi. Podle primátora Dana Jiránka (ODS) by to městu zajistilo mnohem lepší kontrolu finančních toků, která mu nyní údajně chybí.

Jiránek v pondělí řekl, že by jednání o změně statusu klubu měla skončit nejpozději do konce května. Podle Frčka by zastupitelé mohli o změnách hlasovat nejpozději na svém červnovém jednání. Pokud se však situace vyvine rychleji, tak prý není vyloučeno, že se uskuteční mimořádné jednání ještě dříve.

Kladenský hokejový klub přišel krátce po skončení uplynulé sezóny o hlavního sponzora a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nemůže vyloučit prodej extraligové licence. Město proto s klubem hledalo řešení jak extraligu zachránit.

V hokejovém zákulisí se o kladenském prodeji extraligové licence spekulovalo delší dobu. Zájemců o její odkoupení by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..