Valachům scházejí střelci

VSETÍN

Třinci na valašském ledě stoprocentně vyšla taktika brejků, když domácí obránci nestačili zastavovat hbité útočníky hostů.

Ve vsetínské sestavě se představila také karlovarský Pavliš, jenž zaujal místo na levé straně Vakova útoku. Domácího gólmana Biegla zaměstnával nejvíce Martynkův útok, ale na strážce vsetínské branky nevyzrál v úvodním dějství ze samostatného nájezdu ani čerstvý reprezentant Skořepa.

Třinci se ovšem vyvedl nástup do druhé části, kdy na zteč vyrazil Král a Melenovský za 74 vteřin hry přesně zamířil mezi Bieglovy betony. Snahu domácích o nápor pak v polovině třetiny utnuli Třinečtí dalším rychlým protiútokem. Sérii narážeček Zadiny s Králem usměrnil za Biegla lehce znovu Melenovský.

Domácí se sympaticky dál věnovali útočení, ale bez efektu. Naopak zvyšovat mohl z další tutovky Skořepa, jenže podařilo se to až nekrytému Zbořilovi, který potvrdil ofenzivní dominanci hostů. Až v závěru snižoval  od modré Luža v přesilovce za faul Štefanky.

Jiří Režnar, asistent trenéra Vsetína: "Přimrazila nás branka po pár vteřinách hry ve druhé třetině. Hrůza je, že jsme v posledních utkáních dali za 11 třetin jen dvě branky a to ještě stříleli obránci."

Pavel Marek, trenér Třince: "Zápas jsme zvládli perfektně takticky. Ustáli jsme úvodní střelecký tlak domácích a čekali na brejky."

Vsetín - Třinec 1:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1. Branky a nahrávky: 54. Luža - 21. Melenovský (Král), 30. Melenovský (Král, Zadina), 50. Zbořil (Bordowski, Polanský). Rozhodčí: Šindler - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:5, Luža - F. Štefanka oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2895.