Budějovice poprvé vyhrály venku

ZNOJMO

Hokejisté Českých Budějovic v televizní dohrávce 19. kola prolomili ve Znojmě dosavadní prokletí na cizích kluzištích a vítězstvím 4:2 poprvé bodovali v jiné než domácí hale. Na posledním místě tabulky se Jihočeši bodově dotáhli na Liberec.

Domácí měli potíže se sestavou, protože postrádali hned kvarteto zraněných obránců - Tomana, Kudělku, Soudka a Křetinského. Navíc je, a s nimi i necelé tři tisícovky diváků, zmrazil už ve druhé minutě Bartoš, který po přesné přihrávce Ondřeje trefil prázdnou Dubovu branku.

Srovnat mohl v polovině třetiny při přesilovce Plášek, ale nabídnutou příležitost nevyužil. Trápící se Znojmo nepostavila na nohy ani příležitost Benáka, jehož pokus o blafák zlikvidoval Kučera.

Hokej v rychlém tempu

Brzy po přestávce zachránila Dubu tyčka po střele Sailera, ale za tři minuty už domácí gólman nestačil na Štrbovu dorážku. Pět minut před druhým odchodem do kabin propáslo obrovskou šanci domácí trio Uram, Pucher, Havíř, a tak další branky padly až v samotném závěru prostřední části. Nejdříve Haman ve 37. minutě s notnou dávkou štěstí snížil na 1:2, ale hned v minutě následující si Duba srazil kotouč vypálený ze Štrbovy hole do vlastní branky.

V závěrečné dvacetiminutovce se začalo hrát rychleji, už po třech minutách Erat vybídl ke skórování Urama a extraligový kanonýr znovu snížil. V 54. minutě Duba sice skvěle vychytal Štrbu, ale hned nato podruhé v utkání chyboval a Kristek znovu vrátil Jihočechům dvoubrankové vedení.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Hra se nám vůbec nedařila. Ztráceli jsme v osobních soubojích a také v důrazu před brankou nás České Budějovice předčily. První dvě třetiny jsme hráli velice špatně, trochu hokeje jsme předvedli jen v poslední části. Prohráli jsme zaslouženě."

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Věděli jsme, že Znojmo má dobré mužstvo a výborný útok, ale domácí tentokrát nic z toho nepředvedli. Naši hráči splnili to, co jsme si před utkáním řekli. My jsme potřebovali před televizními kamerami už konečně vyhrát i venku, aby lidi v republice věděli, že České Budějovice nepatří na poslední místo v tabulce."

Znojmo - České Budějovice 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Haman (Mojžíš), 43. Uram (Erat) - 2. Bartoš (Ondřej, Kristek), 28. Štrba (Jindra), 38. Štrba (Sailer), 54. Kristek (Ondřej). Rozhodčí: Bolina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2800.
Znojmo: Duba - Havíř, Němeček, Benák, Mojžíš, Snopek, Martínek, Kello - Barus, Pucher, Uram - Milan Procházka, Erat, Plášek - Pardavý, Rataj, Haman - Mareš, Hradecký, Mikulík. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.
České Budějovice: J. Kučera - Jasečko, Vomela, Ďurák, Kotaška, Jindra, Babka, Kolda - Sailer, Štrba, Bělohlav - Rob, Fadrný, Šimánek - Bartoš, Kristek, Ondřej - Hřebejk, Škoda, Květoň. Trenéři: Pouzar a Caldr.