Rubriky:

Tipsport extraliga

Novým trenérem hokejistů Kladna se stal Vojta

9. června 2011 17:22 - KLADNO

Novým hlavním trenérem hokejistů Kladna se stal Zdeněk Vojta. Dosavadní kouč Petr Tatíček bude spolu s Jiřím Kopeckým jeho asistentem. Vojtu ve čtvrtek představil mužstvu před tréninkem Jaromír Jágr mladší, který vstoupil do vedení klubu místo svého otce. Uvedl to denik.cz.

 

Milan Malíček, Právo

"Na tu roli jsem přistoupil. Kdybych to nepřekonal, tak bych tady nezůstal," řekl citoval denik.cz Tatíčka, který v uplynulé sezoně převzal Kladno na začátku listopadu po rezignaci Otakara Vejvody staršího a dovedl tým ke třináctému místu a záchraně v extralize.

Osmačtyřicetiletý Vojta působil na lavičce Kladna v sezoně 2001/02 spolu s Miloslavem Hořavou a Milanem Skrbkem, v listopadu ale byl odvolán a ročník, v kterém Kladno sestoupilo, dotrénoval Jaromír Šindel s Kopeckým a Skrbkem. Vojta loni působil u mládeže v Chomutově, byl také trenérem Berouna či Liberce, vedl reprezentaci Chorvatska nebo lotyšský klub ASK/Ogre.

Kladno stále řeší svou budoucnost poté, co se rozhodl skončit v roli prezidenta Jaromír Jágr starší, který klub dlouhá léta vedl a finančně podporoval spolu se svým synem. Skončil i výkonný ředitel Milan Volf. Jaromír Jágr mladší se domluvil na spolupráci s magistrátem Kladna, aby se mohla extraliga v Kladně dále hrát.

Městská rada na základě právních podkladů bude o přeměně statutu oddílu na společnost s ručením omezeným jednat na svém řádném zasedání 21. června, ačkoliv se původně plánovalo dřívější mimořádné jednání. Klub má řídit s Jágrem mladším Otakar Černý mladší, který už v něm působil jako generální manažer, ale v prosinci 2009 v klubu skončil.

Podle oficiálních stránek klubu má Kladno představit své vize hlavně v oblasti mládeže 15. června. Novým manažerem mládeže se stal Miloslav Hořava, který naposledy vedl jako hlavní trenér pražskou Spartu. Podle informací Kladenských listů by mělo v mládeži mimo jiné dojít ke sloučení PZ s ostatními mládežnickými celky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..