Murín vychytal Vary

ZLÍN

Dvě využité přesilovky a skvělá hra celé Leškovy pětky poslaly Západočechy už po dvou třetinách do kolen a vysadily zlínský celek pevně do sedla.

Karlovarští dlouho úporně bránili a do poloviny zápasu si udržovali naději na přijatelný výsledek. Pejchara překonal jen Balaštík v přesilové hře a po něm střelou od modré i obránce Nosek.

Pak se ale domácí rozjeli naplno a Leškova dorážka po výtečně zahrané přesilovce i Veselého střela do horního růžku branky hostů předčasně rozhodly o dělbě bodů. V závěrečné třetině už namlsaní hráči Zlína jen kontrolovali výsledek a jejich brankář Murín po zásluze vychytal svou druhou extraligovou nulu.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Rozhodli jsme ve druhé třetině. Chtěli jsme odčinit špatný výkon i výsledek z Vítkovic, výhra byla naprosto zasloužená."

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "Dnes jsme si body za špatný výkon nezasloužili. Herní výpadek celého týmu ve druhé třetině předčasně rozhodl o naší porážce."

Zlín - Vary 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Balaštík, 31. D. Nosek (Záhorovský, Vlach), 35. Leška (Balaštík), 38. Veselý (Okál, Leška). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5781.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Vary: Pejchar - Ptáček, Krajíček, Rodin, Bauer, Vantroba, Galvas, D. Hájek - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Košťál - V. Polák, Bacul, Kraus - Petr Kumstát, Netík, Bednařík. Trenéři: Hořava, Rulík