Prodloužení rozhodl Plášek

bir, Právo

Čtyřicet minut Vítkovice pomýšlely na druhou výhru na svém ledě v řadě. Znojmo přehrávaly v osobních soubojích i nasazením, jenže pak začal úřadovat hostující kanonýr Uram, po jehož dvou akcích Orli během chvíle srovnali krok. Plášek se v prodloužení postaral o to, že i ve druhém vzájemném souboji sezóny získali Znojemští dva body.

Ofenzívní úvod z obou stran skončil gólem v síti Slávika, když jej prostřelil po Turkem vyhraném buly I. Padělek. Vítkovice měly mírnou převahu a Trvaj musel s výjimkou průniku Baruse likvidovat pouze střely zdálky. Navíc Kaděra v úvodním dějství využil zakrytého výhledu Slávika a ještě pojistil vedení Ostravanů druhou trefou.

Vítkovice inkasovaly ve chvíli, kdy hráči reklamovali faul. Tlak vyjádřil v přesilovce Burger, jenže ve třetí části hosté díky agresivnímu forčekingu během 110 sekund po akcích Urama s Havířem srovnali výsledek. Od té chvíle měl víc práce Trvaj, kapituloval však až ve 48. vteřině prodloužení, kdy jej po rychlé kombinaci překonal Plášek.

Branky: 7. I. Padělek, 13. Kaděra, 34. Burger - 25. Erat, 44. Havíř, 46. Uram, 61. Plášek, hlavní rozhodčí Minář, vyloučení 3:6, navíc Černošek (V.) a Erat (Z.) na 5. min. a do konce utkání, Rataj (Z.) na 10 minut, využití 2:1, 3625 diváků, třetiny 2:0, 1:1, 0:2 - 0:1.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Takhle rozehraný zápas jsme měli vyhrát, ale udělali jsme chyby, které soupeř trestal."

Milan Skrbek, asistent trenéra Znojma: "Do poloviny zápasu jsme špatně bránili, ale pak jsme zlepšili napadání a výsledek se dostavil."

Vítkovice - Znojmo 3:4P (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. I. Padělek (Turek), 13. Kaděra (Burger, Černošek), 34. Burger (Seman) - 25. Erat (Pucher, Havíř), 44. Havíř (Uram, Barus), 46. Uram (Havíř, Němeček), 61. Plášek (Haman, Milan Procházka). Rozhodčí: Minář - Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:6, navíc Černošek - Erat oba 5 minut a do konce utkání, Rataj 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 3625.
Vítkovice: Trvaj - Seman, Černošek (47. Zápotočný), Kowalczyk, Pavel Kumstát, Ficenc, Rimmel - Kaděra, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.
Znojmo: Slávik - Martínek, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Němeček - Pucher, Erat, Uram - Milan Procházka, Ludvík, Pardavý - Barus, Haman, Plášek - Mareš, Rataj, Mikulík. Trenéři: Pazourek, Skrbek a Kastner.