Budějovice pokračují ve vítězné sérii

EČ, Právo

Jihočeši navázali proti Vsetínu na sobotní vítězství ve Znojmě, přesto začali utkání opatrně. Hosté bez své opory - zraněného Štrauba - dlouho odolávali, ale třetí přesilová hra domácích znamenala zasloužené vedení. Již před tím mohli pokořit Biegla Bartoš a Jasečko. Naopak Vsetínští za první dvacetiminutovku domácího gólmana vážněji neohrozili.

Po necelé minutě druhé části využil Štrba podruhé početní výhodu domácích. Hosté poté přidali a při hře čtyři na čtyři Selingr snížil. Lepší Jihočeši se ale krátce po té ubránili i v početní nevýhodě a ihned po srovnání sil na ledě zvýšili opět na dvoubrankový rozdíl. Valaši proti výborně hrajícím domácím nevymysleli nic ani ve třetí třetině, a tak Jihočeši bodovali na domácím ledě po šesté za sebou.

Jaroslav Pouzar, trenér Českých Budějovic: "Byl to hodně upracovaný hokej, až ve třetí třetině jsme zahráli podle představ. Únava z utkání ve Znojmě se přece jen projevila."

Zdislav Tabara, trenér Vsetína: "Hrálo se vlastně o šest bodů, domácí to zvládli lépe. My jsme doplatili na vyloučení, při nichž jsme dvakrát inkasovali."

České Budějovice - Vsetín 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Bělohlav (Štrba, Babka), 21. Štrba (Bělohlav), 33. Kristek (Ondřej) - 28. Selingr (J. Polák, Vak). Rozhodčí: Jebavý - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 6:11, navíc Kuboš (Vsetín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3859.
Č. Budějovice: Kučera - Jasečko, Vomela, Jindra, Babka, Ďurák, Kolda - Šimánek, Fadrný, Rob - Sailer, Štrba, Bělohlav - Ondřej, Kristek, Bartoš - Hřebejk, Kaňkovský, Škoda. Trenéři: Pouzar, Caldr.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Němec, Vyrůbalík, J. Polák, Kuboš, Frolo - Hudec, Pavliš, Stantien - Hašek, Vak, Selingr - Dubec, R. Hruška (30. Vampola), Mikšan. Trenéři: Tabara, Režnar.