Pardubice už zase vyhrávají

PARDUBICE

Hokejisté vedoucích Pardubic porazili ve dvacátém extraligovém kole Třinec 3:2 a ukončili tak sérii pěti zápasů bez vítězství. Pardubice vývoj duelu otčily třemi góly během čtyř a půl minuty, Třinci dvě třetiny vycházela taktika nebezpečných výpadů ze zformované obrany.

Pardubice se zase radují z vyhraného zápasu

Problémy domácí defenzívě dělala zejména dvojice Skořepa, Martynek, která zařídila první branku. Skořepa prosvištěl kolem stojícího Pácala a procedil puk pod Svobodou.

Lídr tabulky si vynutil tlak podpořený přesilovkami, ale v koncovce byl nedůrazný. Ve druhé části už diváci křičeli gól, jenže světelná show se spustila předčasně, puk po bekhendu Pácala zatřepal jen boční síťkou.

Pardubický kouč Říha pak stáhl sestavu na tři pětky a nastal obrat, který zrežíroval Lubina. Asistencí na gólu Kudrny se do statistik zapsal také Dopita, hrající 500. zápas v extralize. Utkání ještě zdramatizoval Martynek, k náporu se ale hosté nedostali i kvůli faulu Krále na Lubinu.

Miloš Říha, trenér Pardubic: "Hráli jsme znovu do plných. Od druhé třetiny jsme ale přidali na důrazu a následně střetnutí jednoduchostí zaslouženě otočili."

Pavel Marek, trenér Třince: "Nebyli jsme horším mužstvem. Nevyšla nám ale poslední třetina, odskok soupeře o dva góly byl rozhodující."

Pardubice - Třinec 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 47. Lubina (Divíšek, Mudroch), 50. Jaroslav Kudrna (Dopita), 51. Lubina (Jaroslav Kudrna) - 11. Skořepa (Martynek), 57. Martynek (Pavelek, Jančařík). Rozhodčí: Nečas - Kostka, Český. Vyloučení: 5:8, navíc Pištek (Pardubice) Zbořil oba do konce utkání, Melenovský (oba Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 9114.
Pardubice: A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Podhradský, Zábranský, Čáslava, Pácal, Duben - Mrázek, Dopita, Lubina - Kolář, Koukal, Průcha - P. Sýkora, Divíšek, Janecký - Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek (25. Razingar). Trenéři: Říha a Seidl.
Třinec: Vojtek - Malinský, F. Štefanka, Pavelek, Jančařík, Jan Kudrna, Žabka - Zadina, R. Král, Melenovský (41. Houdek) - Janků, Martynek, Skořepa - Vítek, Ivan, Meluzín - Bordowski, Polanský, Zbořil. Trenéři: Marek a Mach.