Rubriky:

Tipsport extraliga

Necítím se opotřebovaný, říká plzeňský veterán Vostřák

12. června 2011 16:47

Je druhým aktuálně nejstarším hráčem extraligové Plzně. „Náš kapitán a generální manažer Martin Straka je jen o tři měsíce starší, bude mít 39. narozeniny letos v září, já až v prosinci,“ říká hokejový útočník Pavel Vostřák, na jehož zkušenosti hodlá plzeňský celek spoléhat i v příští sezóně. „Necítím se výrazně opotřebovaný a věřím, že mohu být pro tým ještě přínosem,“ podotýká forvard v rozhovoru pro Sport cz.

 

Josef Pešout, Právo

Jak se chystáte na další soutěžní ročník?

Příprava probíhá jako každý rok. Myslím si, že na tom budeme dobře. Teď nabíráme kondici, ale rozhodující bude, jak se dokážeme dát na ledě herně dohromady. Měl jsem nějaké jiné nabídky, nad nimiž jsem se rozmýšlel. I ze zahraničí. Nakonec jsem dal přednost setrvání v Plzni.

Co vás k tomu vedlo?

Jsem tady doma a dcera chtěla, abychom byli společně s rodinou. A na cestování už nedojde. Jsem rád, že zůstávám v Plzni. Hokej mě pořád baví. Zdraví zatím drží a v pokračování kariéry nevidím žádný problém.

Přece jen ale máte svůj věk. Jak to pociťujete?

Já jsem přišel do extraligy relativně pozdě, až v třiadvaceti letech. Předtím jsem působil v tehdejší druhé národní a první národní lize. Jsem asi jedním z mála současných extraligových hráčů, kteří byli ve vojenských klubech. Hrál jsem za VTJ Mělník, pak jsem zamířil do Karlových Varů. Pamatuji si, že jsem ještě asi rok a půl po vojně chodil normálně do práce a věnoval se hokeji až po zaměstnání. Měl jsem trochu složitější cestu do extraligy, o to víc si toho člověk váží.

Čím je pro vás Plzeň?

Především ji beru jako hokejové město. Fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru. Jako hráči máme vytvořeny dobré podmínky a zázemí. Jde jen o to, abychom konečně udělali nějaký úspěch. V posledních dvou ročnících jsme na základě dosažených výsledků na ledě skončili po základní části hodně vysoko. Ale dvakrát jsme pak tvrdě dopadli na zem v play-off. To je strašák a chceme si z toho vzít ponaučení.

Láká vás extraligová medaile?

Určitě - jako každého hráče v nejvyšší soutěži. O konkrétních cílech se ale můžeme bavit tak někdy v lednu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..