Trávníčkův hattrick rozčílil Spartu

Hokejisté Litvínova porazili i podruhé v sezoně pražskou Spartu, když v domácím prostředí vyhráli nad oslabeným soupeřem 5:2. Velkou zásluhu na tom měl autor tří branek Michal Trávníček. Závěr duelu se nesl ve znamení hromadné bitky, po které rozhodčí Rejthar vyloučil sedm hráčů do konce utkání.

Spartě chybělo na severu Čech dvanáct hráčů základního kádru, přesto vstoupila do utkání sympaticky. Již v páté minutě sice dostala v oslabení úvodní gól, ale o minutu později Marek ve vlastním oslabení Markem vyrovnal. Střelecky disponovaný Trávníček však posunul svůj tým opět do vedení, což se nelíbilo Břízovi, jenž dostal desetiminutový trest. Když poté inkasoval potřetí, pustil raději do branky osmnáctiletého Schwarze.

Ani potom však hosté nesložili zbraně a před odchodem do šaten tentokráte z přesilové hry, když byl domácím vyloučen Rolínek, snížil Špilar na 2:3. Schwarz držel čisté konto až do 30. minuty, kdy jej po sólovém úniku prostřelil domácí juniorský útočník Kašpar.

Velmi nervózní sparťané

Stálé vedení domácího celku psychicky neudržel další hráč Sparty, obránce Řezníček a za protesty dostal také on desetiminutový osobní trest. Snížit na rozdíl jediného gólu mohl Hanzlík, ale jeho střelu zastavil obětavý Martinec. Akcie domácích držel i brankář Mařík, který reflexivně zastavil pokus Vytiska a později se při přesilovce vyznamenal proti Markovi.

V závěrečné třetině si hosté vytvořili několik slibných gólových šancí, ale pozorná obrana Litvínova nedovolila Spartě skórovat. Naopak v 50. minutě Trávníček přidal svůj třetí gól a dal tak výsledku definitivní podobu. Za rozhodnutého stavu se 20 vteřin před koncem strhla za brankou Sparty hromadná bitva všech hráčů, kteří byli v té době na ledové ploše a rozhodčí Rejthar poslal do šaten celkem sedm hráčů z toho čtyři z Litvínova a tři ze Sparty.

Litvínov - Sparta Praha 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. L. Havel (Prorok, Veber), 10. Trávníček (Gombár), 15. Trávníček (Kubinčák), 30. Kašpar (V. Hübl, Klobouček), 50. Trávníček (Ťupa) - 6. Marek (Špilár), 20. Špilár (Řezníček, Marek). Rozhodčí: Rejthar - Guth. Rittich. Vyloučení: 9:7, navíc Ťupa, Kubinčák, L. Havel, Prorok (Litvínov), Kasík, Výtisk, Šimíček všichni 5 min. a do konce, Bříza, Řezníček (všichni Sparta) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5420.
Litvínov: Mařík - Poživil (21. Ťupa), Kroupa, Hranáč, Droppa, Veber, Klobouček - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Rolínek, Prorok - Kacíř, T. Martinec, Balazs. Trenéři: Výborný, Hynek, J. Hübl.
Sparta: Bříza (15. Schwarz) - Výtisk, Řezníček, Jan Hanzlík, Buzek, Sloboda, Srdínko - Jantovský, Marek, Špilár - Šindel (25. Hromas), Šimíček, Eiselt - Hlouch, Bakus (41. Besser), J. Kasík - Vondráček. Trenéři: Hadamczik, Konečný.